Wielka siatkówka nad pięknym Ukielem!

Aleksandra Zdon i Izabela Zackiewicz, jedna z czołowych par polskich, triumfowała w olsztyńskim jedno-gwiazdkowym Turnieju Siatkówki Plażowej kobiet będącego częścią cyklu rankingowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Za nami kolejna świetna impreza sportowa tego lata współorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

To był przepiękny weekend w świetnym kompleksie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, a rangę imprezy wzmocniła dodatkowo znakomita słoneczna pogoda i wysoki poziom sportowy. Do udziału w turnieju zgłosiło się 11 par, które rozegrały łącznie 20 meczów. Część finałowa, a co się z tym wiąże największe emocje miały miejsce w niedziele. O najwyższe stopnie podium w półfinałach walczyły pary: Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz, Karolina Bednarek/Karolina Kirszenstein, Justyna Tylutki/Dominika Balcerowicz i siostry Agata i Aleksandra Chyła. W pierwszym półfinale, bez straty seta triumfowała para Zdon/Zackiewicz, w drugim taki sam wynik osiągnęła para sióstr Chyła. W meczu o trzecie miejsce rozstrzygniecie nastąpiło dopiero w trzecim secie i z wynikiem 2:1 zwyciężyła para Bednarek/Kirszenstein.

Wielki finał miał być finałem pełnym emocji i tak właśnie było  zawodniczki nie rozczarowały publiczności. Podczas meczu żadna z par nie odpuszczała, wielokrotnie – dosłownie i w przenośni – walcząc do upadłego o każdy punkt co doprowadziło do rozegrania trzeciego seta. W nim para Zdon/Zackiewicz wykazała więcej zimnej krwi wygrywając 15:9 i cały mecz 2:1. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i gratulujemy zwycięzcom.