Dwie imprezy, jedna gwiazda!

II Ukiel Aquathlon Olsztyn – Memoriał Magdaleny Mielnik i V Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu na Wodach Otwartych – te dwie świetne imprezy sportowe odbyły się w weekend w CRS Ukiel. Gwiazdą zawodów była Justyna Burska, która najpierw została mistrzynią Olsztyna w pływaniu, a ponad godzinę później… zajęła drugie miejsce w kategorii Open kobiet w Aquathlonie!

Przepiękne centrum nad jeziorem Ukiel było areną, którą jednocześnie opanowali miłośnicy pływania i Aquathlonu, a więc dyscypliny na którą składa się bieganie i pływanie. Organizatorzy zawodów: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Stowarzyszenie Pływackie Masters Olsztyn, Olsztyńska Szkółka Triathlonu i Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy udowodnili po raz kolejny, że ta formuła to „strzał w dziesiątkę” – pływacy (koło 60 uczestników) i zawodnicy aquathlonu (blisko 100 startujących) rywalizowali, a ich zmaganiom mogli się przyglądać plażowicze i spacerowicze.

Imprezę zdominowała Justyna Burska, olsztyńska pływaczka, zawodniczka AZS UWM Olsztyn – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski najpierw nie dała szans rywalom i rywalkom podczas wyścigu na 3 km na malowniczym akwenie jeziora Ukiel, a po kilkudziesięciominutowym odpoczynku wystartowała w kategorii Open Aquathlonu i na dystansach 2,5 km biegu, 600 m pływania i ponownie 2,5 km biegu wywalczyła drugie miejsce w rywalizacji kobiet!

– Ja się bardzo cieszę z tego, że po raz kolejny udało się nam przeprowadzić imprezę z udziałem wielu młodych ludzi – mówił Tomasz Domżalski, na co dzień trener prowadzący Olsztyńską Szkółkę Trathlonu, w przeszłości partner zmarłej Magdaleny Mielnik. – Że udało się nam zainteresować ta imprezą wielu zawodników, nawet z odległych zakątków Polski, bo przyjechali do nas sportowcy choćby z Rzeszowa i Bogatyni. Uczciliśmy znów pamięć Magdy, a wszystko wydarzyło się w najlepszym miejscu do uprawiania Aquathlonu jakim jest CRS Ukiel – zakończył Domżalski.

- Ta impreza po raz kolejny pokazała, że CRS Ukiel to centrum wprost stworzone do organizacji przeróżnych eventów sportowych, które jak na dłoni mogą obserwować użytkownicy tego kompleksu – podsumował to wydarzenie Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Cieszy mnie fakt, że w zawodach wystartowało mnóstwo aktywnych ludzi z naszego miasta, którym codziennie stwarzamy warunki do uprawiania sportu na różnym poziomie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych imprez i gratuluję serdecznie uczestnikom tego, że wybrali w swoim życiu sportową ścieżkę – zakończył dyrektor Litwiński.

 

Wyniki: superczas.pl/aquathlonolsztyn2019/wyniki#main

Wyniki:

KATEGORIE -  KLIK

OPEN - KLIK

PIANKI - KLIK

VMO - KLIK

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl