Dwie imprezy, jedna gwiazda!

II Ukiel Aquathlon Olsztyn – Memoriał Magdaleny Mielnik i V Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu na Wodach Otwartych – te dwie świetne imprezy sportowe odbyły się w weekend w CRS Ukiel. Gwiazdą zawodów była Justyna Burska, która najpierw została mistrzynią Olsztyna w pływaniu, a ponad godzinę później… zajęła drugie miejsce w kategorii Open kobiet w Aquathlonie!

Przepiękne centrum nad jeziorem Ukiel było areną, którą jednocześnie opanowali miłośnicy pływania i Aquathlonu, a więc dyscypliny na którą składa się bieganie i pływanie. Organizatorzy zawodów: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Stowarzyszenie Pływackie Masters Olsztyn, Olsztyńska Szkółka Triathlonu i Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy udowodnili po raz kolejny, że ta formuła to „strzał w dziesiątkę” – pływacy (koło 60 uczestników) i zawodnicy aquathlonu (blisko 100 startujących) rywalizowali, a ich zmaganiom mogli się przyglądać plażowicze i spacerowicze.

Imprezę zdominowała Justyna Burska, olsztyńska pływaczka, zawodniczka AZS UWM Olsztyn – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski najpierw nie dała szans rywalom i rywalkom podczas wyścigu na 3 km na malowniczym akwenie jeziora Ukiel, a po kilkudziesięciominutowym odpoczynku wystartowała w kategorii Open Aquathlonu i na dystansach 2,5 km biegu, 600 m pływania i ponownie 2,5 km biegu wywalczyła drugie miejsce w rywalizacji kobiet!

– Ja się bardzo cieszę z tego, że po raz kolejny udało się nam przeprowadzić imprezę z udziałem wielu młodych ludzi – mówił Tomasz Domżalski, na co dzień trener prowadzący Olsztyńską Szkółkę Trathlonu, w przeszłości partner zmarłej Magdaleny Mielnik. – Że udało się nam zainteresować ta imprezą wielu zawodników, nawet z odległych zakątków Polski, bo przyjechali do nas sportowcy choćby z Rzeszowa i Bogatyni. Uczciliśmy znów pamięć Magdy, a wszystko wydarzyło się w najlepszym miejscu do uprawiania Aquathlonu jakim jest CRS Ukiel – zakończył Domżalski.

- Ta impreza po raz kolejny pokazała, że CRS Ukiel to centrum wprost stworzone do organizacji przeróżnych eventów sportowych, które jak na dłoni mogą obserwować użytkownicy tego kompleksu – podsumował to wydarzenie Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Cieszy mnie fakt, że w zawodach wystartowało mnóstwo aktywnych ludzi z naszego miasta, którym codziennie stwarzamy warunki do uprawiania sportu na różnym poziomie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych imprez i gratuluję serdecznie uczestnikom tego, że wybrali w swoim życiu sportową ścieżkę – zakończył dyrektor Litwiński.

 

Wyniki: superczas.pl/aquathlonolsztyn2019/wyniki#main

Wyniki:

KATEGORIE -  KLIK

OPEN - KLIK

PIANKI - KLIK

VMO - KLIK

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl