Olsztyn to perełka w całym cyklu

Za nami kolejny piękny sportowy weekend, czyli wyścigi rowerowe z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Impreza po raz kolejny odbyła się w okolicy fantastycznego kompleksu Centrum Żeglarstwa na Słonecznej Polanie i po raz kolejny była zwyczajnie fantastyczna.

Cezary Zamana, przed laty świetny polski kolarz, m.in. zwycięzca Tour de Pologne od lat organizuje cykl wyścigów rowerowych z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, w Olsztynie i Ośrodku Sportu i Rekreacji znalazł współorganizatorów jednego z etapów tego cyklu. I po raz kolejny w niedzielę stwierdził: – Jestem nieustannie zauroczony tym miejscem. Wiele lat jeżdżę na rowerze i wiele widziałem, ale mogę powiedzieć wyraźnie: nigdy i nigdzie nie spotkałem lepszych warunków do uprawiania tej dyscypliny sportu. Olsztyn to perełka w naszym cyklu – stwierdził Cezary Zamana.

W olsztyńskich zmaganiach w tym roku wzięło udział blisko 800 zawodników, od kilkuletnich brzdąców aż po sędziwych kolarzy, i na to zwracał uwagę zastępca prezydenta Olsztyna Ryszard Kuć, który wspierał uczestników w trakcie rywalizacji, a potem dekorował najlepszych. – Ja z kolei chciałbym wszystkim podziękować za trud i wysiłek, ale też za Wasz uśmiech i zabawę. Dziękuję, że przyjechaliście do nas, że przywieźliście do naszego pięknego miasta całe rodziny, że spędziliście ten czas na sportowo. Zapraszamy za rok – mówił prezydent Olsztyna.

Uczestnicy imprezy mieli do wyboru cztery dystanse – Hobby (7 km, startowały głównie dzieci), Fit (20 km), ½ Pro (48 km) i Pro (aż 70 km!!!), z kolei najmłodsze dzieciaki ścigały się w specjalnym wyścigu MiniMini+ Mazovia w towarzystwie znanej z ekranów telewizyjnych rybki MiniMini.

Wszystkim należą się wielkie, przeogromne brawa za udział w tym projekcie, ale my możemy z równie wielką satysfakcją ogłosić, że całe podium na najtrudniejszym dystansie wypełnili olsztynianie – wygrał Jarosław Wołosiuk przed Andrzejem Poczopko (obaj Cryospace Olsztyn), a trzeci był ubiegłoroczny zwycięzca Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn Team). W klasyfikacji mieszkańców Olsztyna w wyścigu na ½ Pro triumfowała Marta Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) i Wojciech Krom (Cryospace Olsztyn), a w klasyfikacji Fit najlepsza była Małgorzata Turalska (Akademia Kolarstwa Olsztyn) i Tomasz Kolman (niezrzeszony).

Olsztynianie plasowali się też w czołówce w licznych kategoriach wiekowych. – I to jest nasza wielka radość – podsumował imprezę dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński. – Obserwujemy, że nasi mieszkańcy coraz chętniej lgną do sportu i rekreacji, szczególnie mam tu na myśli jazdę na rowerze i wszelkie formy biegowe. Mogą trenować w bardzo dobrych warunkach, bo infrastruktura w CRS Ukiel jest naprawdę świetna. I o takie masowe uprawianie sportu nam chodzi – kończy dyrektor Litwiński.

Wszystkie wyniki: www.mazoviamtb.pl

Wyniki

Wyniki Pro

Wyniki Pol Pro

Mieszkancy Olsztyna Pro

Mieszkancy Olsztyna Fit

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl