Olsztyn to perełka w całym cyklu

Za nami kolejny piękny sportowy weekend, czyli wyścigi rowerowe z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Impreza po raz kolejny odbyła się w okolicy fantastycznego kompleksu Centrum Żeglarstwa na Słonecznej Polanie i po raz kolejny była zwyczajnie fantastyczna.

Cezary Zamana, przed laty świetny polski kolarz, m.in. zwycięzca Tour de Pologne od lat organizuje cykl wyścigów rowerowych z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, w Olsztynie i Ośrodku Sportu i Rekreacji znalazł współorganizatorów jednego z etapów tego cyklu. I po raz kolejny w niedzielę stwierdził: – Jestem nieustannie zauroczony tym miejscem. Wiele lat jeżdżę na rowerze i wiele widziałem, ale mogę powiedzieć wyraźnie: nigdy i nigdzie nie spotkałem lepszych warunków do uprawiania tej dyscypliny sportu. Olsztyn to perełka w naszym cyklu – stwierdził Cezary Zamana.

W olsztyńskich zmaganiach w tym roku wzięło udział blisko 800 zawodników, od kilkuletnich brzdąców aż po sędziwych kolarzy, i na to zwracał uwagę zastępca prezydenta Olsztyna Ryszard Kuć, który wspierał uczestników w trakcie rywalizacji, a potem dekorował najlepszych. – Ja z kolei chciałbym wszystkim podziękować za trud i wysiłek, ale też za Wasz uśmiech i zabawę. Dziękuję, że przyjechaliście do nas, że przywieźliście do naszego pięknego miasta całe rodziny, że spędziliście ten czas na sportowo. Zapraszamy za rok – mówił prezydent Olsztyna.

Uczestnicy imprezy mieli do wyboru cztery dystanse – Hobby (7 km, startowały głównie dzieci), Fit (20 km), ½ Pro (48 km) i Pro (aż 70 km!!!), z kolei najmłodsze dzieciaki ścigały się w specjalnym wyścigu MiniMini+ Mazovia w towarzystwie znanej z ekranów telewizyjnych rybki MiniMini.

Wszystkim należą się wielkie, przeogromne brawa za udział w tym projekcie, ale my możemy z równie wielką satysfakcją ogłosić, że całe podium na najtrudniejszym dystansie wypełnili olsztynianie – wygrał Jarosław Wołosiuk przed Andrzejem Poczopko (obaj Cryospace Olsztyn), a trzeci był ubiegłoroczny zwycięzca Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn Team). W klasyfikacji mieszkańców Olsztyna w wyścigu na ½ Pro triumfowała Marta Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) i Wojciech Krom (Cryospace Olsztyn), a w klasyfikacji Fit najlepsza była Małgorzata Turalska (Akademia Kolarstwa Olsztyn) i Tomasz Kolman (niezrzeszony).

Olsztynianie plasowali się też w czołówce w licznych kategoriach wiekowych. – I to jest nasza wielka radość – podsumował imprezę dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński. – Obserwujemy, że nasi mieszkańcy coraz chętniej lgną do sportu i rekreacji, szczególnie mam tu na myśli jazdę na rowerze i wszelkie formy biegowe. Mogą trenować w bardzo dobrych warunkach, bo infrastruktura w CRS Ukiel jest naprawdę świetna. I o takie masowe uprawianie sportu nam chodzi – kończy dyrektor Litwiński.

Wszystkie wyniki: www.mazoviamtb.pl

Wyniki

Wyniki Pro

Wyniki Pol Pro

Mieszkancy Olsztyna Pro

Mieszkancy Olsztyna Fit

osir
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl