Ukiel Olsztyn Półmaraton to biegowa bajka!

Zapamiętajmy dobrze tę datę i pomyślmy co możemy wtedy zrobić! Bo 15 września 2019 roku to czas na start w IV Ukiel Olsztyn Półmaratonie lub… idealny moment na kibicowanie śmiałkom, którzy zmierzą się z dystansem 21,1 km!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Urząd Miasta Olsztyna oraz WKR Fan organizują kolejną wielką imprezę biegową w naszym mieście w tym roku, ale możemy też zaryzykować stwierdzenie, że przygotowujemy wydarzenie jakiego nie znajdziemy w innych zakątkach. Ukiel Olsztyn Półmaraton to bieg wokół największego olsztyńskiego jeziora, to bieganie po zmiennej nawierzchni: po leśnych ścieżkach i traktach spacerowych, po szutrowych duktach, ale też po uliczkach. To trasa z przepięknymi widokami na jezioro Ukiel, wijąca się również w leśnym gąszczu oraz na polanach i wzgórzach nieopodal Łupstychu, ale też rywalizacja zaplanowana tak, aby zawodnicy mieli okazję wiele razy zaprezentować się kibicom zgromadzonym wokół promenad w CRS Ukiel. Jednym słowem – biegowa bajka.

Już w poprzednim sezonie Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie trafnie scharakteryzował to przedsięwzięcie mówiąc, że tak piękne miast i takie fantastyczne tereny jakie znajdują się wokół Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel zasługują na to, żeby właśnie w tym miejscu na ziemi organizować bieg, do którego zawsze się będzie chciało wracać. A dziś dyrektor Litwiński dodaje:

– Unikatowa trasa crossowego biegu jakiego nie znajdziemy w innej części kraju, znakomita obsada i zacięta rywalizacja składają się na fantastyczną całość. Tych którzy jeszcze nie spróbowali tego wyjątkowego „biegowego dania” serdecznie zapraszamy, lista startowa już się zapełnia – kończy Jerzy Litwiński.

Bieg odbędzie się 15 września września, ostatecznie na listach startowych znalazło się 601 osób! W biegu wezmą udział osoby, które ukończyły 16 klat, górnej granicy wieku nie ma! Startujemy w 13 kategoriach wiekowych, czołowa trójka w każdej z nich, z podziałem na kobiety i mężczyzn, zostanie uhonorowana premiami pieniężnymi (300, 200 i 100 złotych), najlepsi w kategorii Open otrzymają premie w wysokości 500, 400 i 300 złotych oraz nagrody rzeczowe. A każdy kto pokona trasę i własne słabości otrzyma pamiątkowy medal. Warto dodatkowo dodać, że wrześniowy półmaraton ma także tradycyjnie ścieżkę charytatywną – biegacze wesprą olsztyńską Fundację Przyszłość dla Dzieci.

W poprzednim roku w biegu głównym w kategorii Open triumfował Wojciech Kopeć z Olsztynka, najlepszą wśród kobiet była Magdalena Trzeciak z Olsztyna! Jak będzie tym razem? 

Co jeszcze? IV Ukiel Olsztyn Półmaraton kończy sezon biegowy w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wszystko się zaczęło od kwietniowego Biegu Jakubowego, w maju w kompleksie CRS Ukiel rozegraliśmy bieg 10K Run Series, czyli imprezę towarzyszącą Pucharowi Europy w triathlonie, a w czerwcu odbył się inauguracyjny– I Olsztyński Bieg Świętojański o Puchar Renault Alcar. Ukiel Półmaraton wchodzi także w skład akcji Olsztyn Biega, która dodatkowo zawierała biegi: CITY TRAIL – marcowy bieg nr 6 oraz lipcowy CITY TRAIL onTour.

Dodatkowe informacje: Dział Sportu OSiR (tel: 89 527 02 27).

Biegi MINI UKIEL

10:00-10:20 przywitanie i wspólna rozgrzewka

10:25 Dzieci do lat 7 (dystans 150-200 m)

10:35 Dzieci 8-10 lat (dystans ok. 300 m)

10:45 Dzieci 11-13 lat (dystans ok. 400 m)

10:55 Młodzież 14-16 lat (dystans ok. 600 m)

11:10 – Bieg kat. OPEN (dystans ok. 1500 m

 *** 12:00 – start Biegu Głównego

 *** Pakiety startowe będą do odbioru:

- w dniach 10.09-13.09 2019 r.  w Dziale Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13a w godz. 8:00-17:30

- w dniu 14.09. w Biurze Zawodów na terenie CRS UKIEL w godz. 12:00-18:00
- w dniu 15.09. w Biurze Zawodów na terenie CRS UKIEL w godz. 8:00-10:00

Zapisy IV Ukiel Olsztyn Półmaraton:

https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/iv-ukiel-olsztyn

Regulamin:

https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/iv-ukiel-olsztyn#rules

 

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl