Wakacje w Muzeum Sportu: pierwsza część za nami!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zakończył pierwszą część akcji „Wakacje w Muzeum Sportu”. W siedzibie Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego mieszczącego się w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania pojawiło się sporo grup i indywidualnych turystów.

Trzy tygodnie wakacji już za nami – nie zawsze w tym czasie mogliśmy się cieszyć piękną słoneczną pogodą, która sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, ale z kolei pochmurne i deszczowe dni były doskonałą okazją, by odwiedzić Muzeum Sportu.

Do muzealnej placówki OSiR w Olsztynie przybyły zorganizowane grupy: półkolonie z OKK Agora, Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, Szkoła Podstawowej nr 33 z Olsztyna oraz grupa półkolonii  z Ostrowa Wielkopolskiego. Muzeum Sportu odwiedziło także wielu indywidualnych turystów, którzy w tym czasie  przebywali w Olsztynie.

Ogółem z muzealnymi eksponatami oraz z historią sportu na Warmii i Mazurach zapoznało się w tym czasie 166 osób. Pokazaliśmy im filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy konkursów multimedialnych „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz filmy animowane o Igrzyskach Olimpijskich. Zaprezentowaliśmy również najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach placówki dzięki XII edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”. 

Dużo czasu poświęcono siatkówce, zarówno tej olsztyńskiej (Indykpol AZS Olsztyn) oraz siatkówce światowej. Podczas akcji rozmawialiśmy także z młodzieżą o  najważniejszych imprezach sportowych 2019 roku. Te szczególne zawody to m.in.: mistrzostwa świata w lekkoatletyce oraz mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Wszyscy mamy nadzieję, że zobaczymy w nich sportowców województwa warmińsko-mazurskiego.

W roku ubiegłym Hala Widowiskowo-Sportowa Urania, gdzie mieści się Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, obchodziła swój jubileusz – 40-lecie istnienia. Była to wspaniała okazja, by pokazać gościom „Uranię od zaplecza”. Ponad czterdziestoletni  obiekt jest już prawie muzealny, ale starania pracowników OSiR w Olsztynie sprawiają, że nadal znajduje się w bardzo dobrej kondycji. Historia sportowych i nie tylko sportowych imprez, jakie odbyły się w tej hali, budzi ogromny szacunek i tworzy piękną historię. O tym wszystkim dowiedziały się osoby, które w okresie wakacji odwiedziły placówkę.

Większość gości otrzymała od organizatorów akcji gadżety, pamiątki rzeczowne, słodycze oraz zaproszenia-wejściówki do skorzystania z atrakcji obiektów OSiR w Olsztynie – WCRS Aquasfera czy CRS Ukiel. Cieszą nas również wpisy do Księgi pamiątkowej. Zwiedzających zaskoczyło bogactwo zbiorów naszej placówki i atrakcyjność prezentowanych gablot. Warto  wspomnieć, że jest to zasługa m.in. olsztynian, którzy przekazują osobiste pamiątki i sprzęt  sportowy.

 

Druga część akcji „Lato w Muzeum Sportu” odbędzie się w dniach 19-30 sierpnia 2019 r.  Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849.

Serdecznie zapraszamy.

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoN
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl