Letnie mistrzostwa w pływaniu to już historia!

W dniach 5–7 lipca Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera było areną zmagań najlepszych polskich pływaków z rocznika 2005 (14 lat). Ponad 600 zawodników i zawodniczek z 171 klubów walczyło o medale, rekordy i spełnienie swoich sportowych marzeń. Ogólnopolski championat jak zawsze uraczył nas całą gamą pozytywnych emocji i dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć. Wart odnotowania jest również fakt, że wśród bohaterów mistrzostw znaleźli się młodzi olsztyńscy pływacy, którzy na co dzień trenują w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Największy sukces odniósł Kacper Trykacz z Kormorana Olsztyn, który wywalczył srebrny medal na 50 m stylem motylkowym (27.07). Swoistymi gwiazdami zawodów zostali Laura Bernat (KS Olimpia Lublin) i Maciej Hebel (Żabianka Gdańsk), którzy uzyskali najwartościowsze wyniki minionego weekendu. Nie sposób pominąć także wyczynów Pauliny Cierpiałowskiej (WOPR Malbork) – multimedalistki mistrzostw i autorki dwóch rekord Polski!

Młodych pływakom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie, aby „nieoszlifowane” jeszcze diamenty w przyszłości stały się prawdziwymi brylantami na miarę Otylii Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego!    

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl