Kąpieliska już otwarte!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że 19 czerwca, w środę, uruchamia strzeżone Kąpieliska sezonowe – dwa w CRS Ukiel i jedno nad jeziorem Skanda. Sezon wakacyjny potrwa w tym roku do 1 września.

Wakacje tuż, tuż, a my jesteśmy do nich gotowi! Ale do rzeczy: od środy 19 czerwca do 1 września w trakcie nadchodzącego sezonu będą czynne i objęte ochroną ratowniczą cieszące się największą popularnością kąpieliska usytuowane w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej – chodzi o Kąpielisko nr 1 w centralnej części kompleksu oraz Kąpielisko nr 2 nieopodal boisk do siatkówki plażowej. Dodatkowo bezpiecznie można będzie także plażować i zażywać kąpieli w tak urokliwym miejscu jak to nad jeziorem Skanda! Łącznie latem 2019 roku będzie można korzystać ze strzeżonych plaż o łącznej długości linii brzegowej wynoszącej blisko 200 metrów. Wszystkie Kąpieliska będą funkcjonować codziennie w godzinach 10:00-18:00.

Warto nadmienić, że kąpieliska którymi zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa; są strzeżone przez doświadczonych ratowników wodnych i pozostają pod stałym nadzorem służb sanitarnych. Dodatkowo w tym sezonie kąpieliska wyposażono w nowoczesne, teletechniczne systemy informacji i ostrzegania meteo. Serdecznie zapraszamy i nieustannie przypominamy: pamiętajcie o bezpieczeństwie i bawcie się dobrze!

Olsztyńska Policja przypomina!

Zanim wejdziesz do wody:

  1. Wybierz bezpieczne miejsce, najlepiej strzeżone (nie wolno pływać na szlakach wodnych i w pobliżu urządzeń hydrotechnicznych).
  2. Sprawdź czy w pobliżu są osoby, które w razie potrzeby mogą pomóc lub zawiadomić ratowników.
  3. W wodzie zanurzaj się stopniowo – różnice temperatur miedzy nagrzanym ciałem a wodą mogą spowodować szok termiczny, w efekcie ustanie akcji serca i śmierć.
  4. Nie skacz do wody jeśli nie sprawdziłeś wcześniej dna; nawet jeśli robiłeś to dawniej, od tamtej pory na dnie mogły znaleźć się niebezpieczne przedmioty.
  5. Nigdy nie kąp się pod wpływem alkoholu.
  6. Nie pozwalaj dzieciom na samodzielne kąpiele (dzieci łatwiej ulegają panice, mają mniej siły i doświadczenia, by walczyć np. z silnym nurtem).

Udzielanie pomocy tonącemu:

  1. Zawiadom służby ratunkowe – zadzwoń na nr 601 100 100 lub 112.
  2. Nie podpływaj do tonącego bez asekuracji. Tonący może być w szoku i stanowić zagrożenie i dla twojego bezpieczeństwa.
  3. Nigdy nie podawaj tonącemu ręki! Tonący dysponuje nadludzką siłą. Podaj mu jakiś przedmiot (gumowa piłka, materac, kij, pusta plastikowa butelka, w ostateczności nawet ubranie).

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl