XV Bieg Jakubowy - Komunikat

K O M U N I K AT

Dnia 25 czerwca 2017 r. na terenie miasta Olsztyna odbył się XV Bieg Jakubowy, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Urząd Miasta Olsztyna.
Do biegu głównego na dystansie 10 km zgłosiło się ponad 400 zawodników, a ostatecznie wystartowało 391 osób, w tym 99 kobiet i 292 mężczyzn.
Start i metę biegu zlokalizowano na olsztyńskiej Starówce. Trasa wiodła ulicami Olsztyna, parkiem przy zamku oraz dookoła jeziora Długiego.
Przed startem biegu głównego odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na dystansach: 200 m, 300m, 400m, 1300m i 600m.

NAJLEPSZE WYNIKI KOŃCOWE XV BIEGU JAKUBOWEGO:

Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Beata Dębowska Olsztyn 1971 42:13
2. Iwona Wilinska Olsztyn 1983 43:07
3. Agnieszka Lankowska-Klemt Olsztyn 1981 44:37

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Paweł Pszczółkowski Olsztyn 1988 33:22
2. Tomasz Kowalski Olsztyn 1976 33:44
3. Dariusz Malich Olsztyn 1968 34:11

Kategoria 20 – 24 lat Kobiet:

1. Milena Kędzia Olsztyn 1997 48:24
2. Asia Fiedorowicz Klepacze 1993 49:05
3. Monika Michalczuk Olsztyn 1994 50:54

Kategoria 25 - 29 lat Kobiet:

1. Monika Gajewska Olsztyn 1988 46:51
2. Dorota Skuza Olsztyn 1989 47:33
3. Natalia Zabłotna Olsztyn 1992 47:53

Kategoria 30 - 34 lat Kobiet:

1. Iwona Wilinska Olsztyn 1983 43:07
2. Karolina Kasprzak Olsztyn 1986 46:18
3. Alicja Sobocińska Olsztyn 1986 48:10


Kategoria 35-39 lat Kobiet:

1. Agnieszka Lankowska-Klemt Olsztyn 1981 44:37
2. Kasia Gawryś Olsztyn 1981 46:07
3. Sylwia Majewska Szczytno 1978 47:27

Kategoria 40-44 lat Kobiet:

1. Aneta Wykowska Ruciane-Nida 1977 49:32
2. Ewa Dudziec Gutkowo 1977 53:02
3. Lucyna Erezman Orneta 1975 53:35

Kategoria 45-49 lat Kobiet:

1. Beata Dębowska Olsztyn 1971 42:13
2. Amelia Kowalska Ostróda 1972 49:31
3. Izabela Wiciak Szczytno 1969 53:48

Kategoria 50-54 lat Kobiet:

1. Alina Figat Bartoszyce 1963 51:48
2. Małgorzata Kulesza Olsztyn 1965 51:54
3. Emilia Kutnicka Olsztyn 1967 54:51

Kategoria 55-59 lat Kobiet:

1. Danuta Mikielska Olsztynek 1959 54:10
2. Joanna Zygajdowska Kwidzyń 1960 01:00:50
3. Maria Chrabąszcz Ostróda 1960 01:04:51


Kategoria 60 - 64 lat Kobiet:
1. Anna Andruszkiewicz Olsztyn 1957 55:08
2. Regina Łuńska Mrągowo 1956 1:03:16

Kategoria 16 – 19 lat Mężczyzn:

1. Damian Rudowski Dobre Miasto 1999 40:49
2. Robert Wdowiak Olsztyn 1998 42:54

Kategoria 20 – 24 lat Mężczyzn:

1. Dariusz Reginia Mrągowo 1995 35:05
2. Karol Kowalski Dobrocin 1994 36:26
3. Marek Maciejewski Przybranowo 1993 38:26

Kategoria 25 - 29 lat Mężczyzn:

1. Paweł Pszczółkowski Olsztyn 1988 33:22
2. Daniel Mikielski Olsztynek 1990 35:03
3. Sławomir Kaliski Olsztyn 1988 35:30

Kategoria 30 - 34 lat Mężczyzn:

1.Krzysztof Sulewski Barczewo 1985 35:17
2. Przemysław Flaga Barczewo 1983 35:51
3. Krzysztof Brągiel Kędzierzyn-Koźle 1987 37:01


Kategoria 35-39 lat Mężczyzn:

1. Andrzej Zieja Olsztyn 1979 40:51
2. Przemysław Nawojczyk Olsztyn 1981 41:45
3. Grzegorz Milewicz Kieźliny 1981 41:57

Kategoria 40-44 lat Mężczyzn:

1. Tomasz Kowalski Olsztyn 1976 33:44
2. Wojciech Wdowiak Olsztyn 1973 40:40
3. Adam Szok Olsztyn 1973 40:51


Kategoria 45-49 lat Mężczyzn:

1. Dariusz Malich Olsztyn 1968 34:11
2. Mariusz Drożdż Olsztyn 1969 36:35
3. Roman Liskiewicz Kętrzyn 1969 37:12
Kategoria 50-54 lat Mężczyzn:

1. Tadeusz Suwiński Olsztyn 1963 42:51
2. Mariusz Ciesielski Olsztyn 1965 44:19
3. Dariusz Kotowski Szczytno 1967 44:47

Kategoria 55-59 lat Mężczyzn:

1. Dariusz Skoneczny Olsztyn 1962 39:08
2. Marek Długosz Mrągowo 1962 40:30
3. Bogusław Kulesza Olsztyn 1959 41:36

Kategoria 60-64 lat Mężczyzn:

1. Stanisław Mielczarek Kalisz 1957 44:15
2. Stanisław Brzozowski Olsztyn 1955 44:40
3. Leszek Decyk Stawiguda 1953 49:23

Kategoria 65-69 lat Mężczyzn:

1. Janusz Kosowski Olsztyn 1952 43:03
2. Zenon Markowicz Barczewo 1951 48:52
3. Zbigniew Łuński Mrągowo 1952 49:03

Kategoria 70+ Mężczyzn:

1. Bronisław Furga Ostróda 1945 59:29
2. Jan Ambrożko Olsztyn 1938 1:04:01
3. Stefan Kurdyła Olsztyn 1940 1:04:33



Klasyfikacja drużynowa:

1. URWIS BIEGA C: 02:28:23

1) Beata Dębowska 42:13
2) Mariusz Drożdż 36:35
3) Przemysław Flaga 35:51
4) Tomasz Kowalski 33:44


2. TEAM KOPEĆ 02:41:12

1) Daniel Mikielski 35:03
2) Karol Kowalski 36:26
3) Jacek Szczygłowski 39:51
4) Magdalena Zielińska 49:52

3. KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 02:48:28

1) Iwona Szynkowska 54:27
2) Marek Długosz 40:30
3) Marek Maciejewski 38:26
4) Dariusz Reginia 35:05


Szczegółowe wyniki na stronie https://superczas.pl/xvbiegjakubowy/wyniki#main .

Po zakończeniu biegu odbyło się uroczyste zakończenie XV BIEGU JAKUBOWEGO. Najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki zajmujący miejsca na podium, we wszystkich kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary z rąk Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Pana Jerzego Litwińskiego oraz Pana Mirosława Jabłońskiego V-Dyrektora OSiR Olsztyn. Oprócz w/w nagród zostały również rozlosowane wśród wszystkich uczestników nagrody rzeczowe oraz 2 pobyty w Ośrodku Wypoczynkowym Łańsk, a także 2 samochody Renault na weekend.

Ponadto wszyscy startujący zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał Pan Piotr Grzymowicz Prezydent Olsztyna.

Sponsorami imprezy byli: Renault, ALCAR, Carrefour Olsztyn, Ośrodek Wypoczynkowy Łańsk.
Patroni medialni: Radio ESKA.

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl