Konkursy w Muzeum Sportu!

Ośrodek Sporu i Rekreacji w Olsztynie pragnie przypomnieć o trwających dwóch konkursach.

Bliższych informacji na temat konkursów zasięgnąć można w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie (ul. Piłsudskiego 44, tel. 89 533-17-47, 519566849). Regulaminy oraz karty zgłoszeniowe załączone zostały do niniejszego artykułu. 

X. EDYCJA KONKURSU  „MOJE SPORTOWE PAMIĄTKI”
Ruszyła X. edycja konkursu eksponatów o tematyce sportowej, na które do 30 kwietnia 2017 r. oczekuje Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Organizatorami konkursu „Moje sportowe pamiątki” jest: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W poprzednich dziewięciu edycjach konkursu wzięło udział 92 osób. Olsztyńskie Muzeum Sportu wzbogaciło się o 592 eksponaty sportowe. Wszystkie pamiątki można podziwiać w siedzibie muzeum, mieszczącego się w Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania” (II piętro).
Celem konkursów jest zainspirowanie mieszkańców Olsztyna oraz Warmii i Mazur do twórczej aktywności oraz poszukiwania pamiątek sportowych, które wzbogacą nasze zbiory.

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” może wziąć udział każdy, kto przekaże do muzeum pamiątkę związaną ze sportem. Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty, trofea lub inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów, stowarzyszeń.
Eksponaty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Muzeum Sportu do 30 kwietnia 2017 r.

Uczestnikom konkursu organizatorzy przygotowali nagrody w postaci książek o tematyce sportowej i wydawnictw albumowych. Przewidziane są również nagrody niespodzianki.

IV. MULTIMEDIALNY KONKURS „SPORTOWCY WARMII I MAZUR”

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w IV. multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur”.

Organizatorem konkursu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Jego celem jest przedstawienie sylwetki sportowca, trenera, sędziego, działacza sportowego, nauczyciela wychowania fizycznego lub dyscyplin sportowych, których działalność związana jest z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami. Chcemy, by pamięć o ludziach związanych ze sportem przetrwała próbę czasu i trwale wpisała się w pamięć mieszkańców naszego regionu.

Konkurs kierowany jest głównie do młodzieży szkolnej naszego województwa. Udział w nim mogą brać zarówno pojedynczy uczniowie, jak i zespoły (maksymalnie 3 osoby), które opracują multimedialny pokaz przedstawiający sylwetkę wybranego przez siebie bohatera konkursu lub dyscypliny sportowej.

Dopuszczalna jest również kategoria „Open” – osoby niezwiązane ze środowiskiem szkolnym. Konkurs podzielony jest na następujące kategorie wiekowe:
- szkoły podstawowe,
- szkoły gimnazjalne,
- szkoły ponadgimnazjalne,
- uczelnie wyższe,
- kategoria „Open”

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do organizatorów nagranych na płycie DVD ( czytelne dla komputerów i odtwarzaczy DVD) materiałów przedstawiających sylwetkę wybranego bohatera lub dyscypliny sportowej. Prezentacja może zawierać wywiady ze sportowcami lub ich rodzinami, biografie, sylwetki nauczycieli wychowania fizycznego, sędziów sportowych, filmy, zdjęcia, fragmenty wycinków prasowych itp. Należy podać źródła, z których się korzystało. Udział uczestników niepełnoletnich w konkursie uwarunkowany jest pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. 

Nadesłane prace będą wykorzystywane w działalności programowej Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl