Edukacja sportowa od przedszkola

Ostatni tydzień minął pod znakiem sportu. Rozgrywane były mecze o piłkarski puchar Europy, odbyły się miedzy innymi próby olimpijskie w skokach narciarskich w Pjongczang w Korei, ale w Olsztynie w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek” trwał „TYDZIEŃ ZE SPORTEM”.

Przedszkolaki z tej placówki aktywnie spędzili czas „bawiąc się w sport”. W programie imprez sportowych znalazło się również miejsce na to, by odwiedzić Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Grupy: „Niedźwiadki”, Pszczółki”, Żabki”, „Słoneczka” oraz „Owieczki” przez dwa dni gościły w muzeum, zapoznając się z historią sportu w Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach. Animowane filmy pomogły przedszkolakom wyobrazić sobie Igrzyska Olimpijskie ery starożytnej i nowożytnej. Dzieciaki obejrzały gabloty z pamiątkami sportowymi, poznały sylwetki sportowców z naszego regionu.

Duże brawa należą się Dyrekcji Przedszkola „Promyczek” oraz kadrze wychowawczyń za to, że próbują zaszczepić w młodzieży miłość do sportu i aktywnego wypoczynku. Przedszkolaki z „Promyczka” obiecały, że odwiedzą placówkę za rok, wraz z rodzicami będą aktywnie spędzać wolny czas oraz, że będą kibicować polskim zawodnikom startującym na arenach sportowych całego świata.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl