Podsumowanie ferii w Muzeum Sportu

Sporym zainteresowaniem, 12 grup (255 osób) oraz 22 osoby indywidualne, cieszyły się wśród młodzieży szkolnej zimowe ferie w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, które zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Placówkę odwiedziły grupy zorganizowane m.in. ze szkół: SP 3, SP 1, SP 25, klub „Budowlani” Olsztyn. Podczas spotkań goście muzeum zapoznali się z historią Igrzysk Olimpijskich ery starożytnej oraz nowożytnej. Młodzież poznała również historię powstania Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, sylwetki olimpijczyków oraz sportowców z Warmii i Mazur. Dużo uwagi poświęcono imprezom sportowym, jakie będą miały miejsce w roku bieżącym, zwłaszcza Mistrzostwom Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w Polsce.

Odwiedzający placówkę obejrzeli film „Historia siatkarza z Olsztyna”. Praca ta zdobyła I miejsce w I konkursie multimedialnym „Sportowcy Warmii i Mazur”, zorganizowanym przez OSiR w Olsztynie. Jego bohaterem jest Mirosław Rybaczewski – mistrz świata (Meksyk 1974) oraz mistrz olimpijski (Montreal 1976). Autorami filmu są uczniowie ZSO im. C.K. Norwida – Gimnazjum nr 8 z Olsztyna. Drugi prezentowany film „Sylwetka Mieczysława Doroszuka – trenera siatkarskiego” zdobył I miejsce w II konkursie multimedialnym. Jego autorami są: Eugeniusz Ciarciński i Marcin Rogawski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Ponadto uczniowie obejrzeli filmy animowane, przedstawiające historię sportu oraz Igrzysk Olimpijskich, a także film dotyczący przepisów gry w piłkę siatkówką.

Dużą atrakcją „Ferii w Muzeum Sportu” była prezentowana wystawa Piotra Bojarskiego „Kolekcja szalików piłkarskich klubów Europy” oraz wizyta pani Heleny Piotrowskiej – m.in. autorki książki o patronie muzeum Marianie Rapackim. Pani Helena odwiedziła placówkę, by pokazać wnukom pamiątki sportowców Warmii i Mazur. Było to wspaniałą okazją dla obecnych w muzeum osób, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i dowiedzieć się więcej na temat książki i jej bohatera. Podobna sytuacja była, gdy do muzeum przyszedł sportowiec-amator, multimedalista – Bolesław Krawczyk. Jego dwie muzealne gabloty wzbudzały podziw wśród uczniów. Było to również wspaniałą okazją do zdobycia autografu i zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć.

Odbyły się konkursy i zabawy związane z historią oraz dyscyplinami sportowymi.

Uczniowie za udział w tych konkursach otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe, gadżety, słodycze oraz wejściówki do Aquasfery, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl