SZALIKI PIŁKARSKIE PASJĄ PIOTRA BOJARSKIEGO

W dniu 21 grudnia 2016 roku w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbył się wernisaż wystawy szalików piłkarskich klubów Europy. Właścicielem tych ciekawych zbiorów jest Piotr Bojarski – doktorant historii Uniwersytetu Warmińskiego-Mazurskiego w Olsztynie.
Już blisko dwadzieścia lat interesuje się piłką nożną, jest jej wielkim fanem. Od 2011 roku kolekcjonuje szaliki klubowe. Gromadzenie ich stało się jego wielką pasją i hobby.

Podczas spotkania pan Piotr opowiedział jak wchodzi w posiadanie szalików. Nie polega to na zwykłym kupowaniu w Internecie. Z każdym szalikiem związana jest oddzielna historia czy też okazja. Nabywanie ich wiąże się z wycieczkami po Europie jego, rodziny i przyjaciół. Piotr woli zamiast pocztówek, sms-ów lub pamiątek od znajomych dostać po prostu szalik klubowy drużyny z odwiedzanego miasta.

Zamiłowaniem do futbolu zaraził go dziadek i po części mama. Razem z nią jeżdżą na mecze lub oglądają je w TV. Jak twierdzi Piotr: „Mama jest świetnym kibicem i poza tym doskonale zna się na piłce nożnej”.
Ulubionym klubem Piotra, jak przystało na olsztynianina, jest oczywiście „Stomil” Olsztyn.

Do wernisażu włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna – PLANETA 11. Pan Jacek Smółka – kierownik biblioteki – przyniósł do muzeum ponad 40 książek o tematyce sportowej, oczywiście wszystkie dotyczyły piłki nożnej. Książki te można wypożyczyć pogłębiając swoja wiedzę o sporcie i futbolu.

Muzeum Sportu jest doskonałym miejscem na propagowanie zainteresowań związanych ze sportem. Zbliżają się ferie zimowe i to będzie wspaniała okazja, by opowiedzieć młodzieży szkolnej o pasji pana Piotra Bojarskiego i być może zarazić nią uczniów odwiedzających muzeum.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl