VII Mistrzostwa Olszyna w tenisie stołowym

W niedzielę 18 grudnia w sali przy ul. Głowackiego odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w tenisie stołowym organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W czterech kategoriach rywalizowało 76 uczestników, także spoza regionu. W turnieju rywalizowali zawodnicy z następujących miejscowości: Morąg, Działdowo, Iława, Ostróda, Warszawa, Szczytno, Lubawa, Jonkowo, Nidzica, Słupy, Pisz, Grajewo i Olsztyn. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a wiele meczów byłoby ozdobą drugoligowych rozgrywek.


Triumfatorem najbardziej prestiżowej kategorii Open został Olsztynianin Tomasz Golian. Po znakomitym finale pokonał Marka Krymskiego z Grajewa 3 : 2. Pierwszego seta Tomek przegrał do 11, by w drugim zrewanżować się i wygrać do 6. Trzeci set ponownie padł łupem zawodnika z Grajewa, który wygrał do 9. W czwartej partii wysoko do 1 zwyciężył zawodnik z Olsztyna. W piątym secie mimo prowadzenia Tomka 5 : 2 i 8 : 5 pierwsza piłkę meczową miał Marek Krymski prowadząc 10 : 9. Tomek wytrzymał ciśnienie i po kilku fantastycznych akcjach wygrał 12 : 10. W meczu o trzecie miejsce Cezary Bossowski pokonał 3 : 2 Łukasza Mikuckiego z Pisza. Na wyróżnienie zasługuje postawa 12 latka z Działdowa, Mateusza Rutkowskiego, który zajął siódme miejsce, eliminując po drodze kilku dobrych zawodników.


W kategorii Kobiet wystąpiło sześć zawodniczek, które zagrały system „każda” z „każdą”. Najlepsza w tej rywalizacji, okazała się Aleksandra Grzebska z Działdowa, odnosząc komplet zwycięstw. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Piórkowska również z Działdowa, a trzecie Magda Pieńczewska z Iławy.
W kategorii +50 zwyciężył Grzegorz Gumiński, który pokonał w finale 3 : 0 Franciszka Jastrzębowskiego. W meczu o trzecie miejsce, po spotkaniu obfitującym w wiele pięknych wymian Dariusz Bartycha okazał się lepszy od Jarosława Czerwienko.
W najmłodszej kategorii, Juniorów triumfował Mateusz Rutkowski, pokonując w finale 3 : 0 Jakuba Klimczewskiego. W spotkaniu o trzecie miejsce Bartosz Baczewski okazał się lepszy od Filipa Barana.


Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie i przez firmę LOU PRE Leszek Wojda.
Zapraszamy na VIII Mistrzostwa Olsztyna , które odbędą się w grudniu 2017 r.

WYNIKI
KATEGORIA OPEN :
1. Tomasz Golian
2. Marek Krymski
3. Cezary Bossowski
4. Łukasz Mikucki
5. Łukasz Dost
6. Kamil Stepnowski
7. Mateusz Rutkowski
8. Radosław Krasicki
9. Dariusz Sikora
10. Michał Ogrodniczak
11. Jarosław Czerwienko
12. Tyberiusz Królewicz
13. Dariusz Bartycha
14. Franciszek Jastrzębowski
15. Przemysław Wawrzyniak
16. Adam Molenda
17-24. Marek Unruh, Wiktoria Piórkowska, Mateusz Marczykowski, Mateusz Klenowski, Dariusz Barcikowski, Grzegorz Kaszuba, Jakub Klimczewski, Aleksandra Grzebska
25-32. Grzegorz Kukawski, Bolesław Krawczyk, Janusz Góralczyk, Piotr Albin, Mirosław Skrzypczyk, Sylwester Kruszak, Michał Żywiec, Piotr Ostaszyk
33-43. Piotr Chabko, Kamil Świątkowski, Cezary Piotrowski, Tomasz Borys, Kamil Mikulak, Paweł Chabko, Leszek Wojda, Juliusz Przybyłowski, Kamil Jankowski, Paweł Turowski, Jakub Kamiński

KATEGORIA KOBIET :
1. Aleksandra Grzebska
2. Wiktoria Piórkowska
3. Magda Pieńczewska
4. Aleksandra Szczepańska
5. Joanna Ryba
6. Oliwia Czossek

KATEGORIA +50 :
1. Grzegorz Gumiński
2. Franciszek Jastrzębowski
3. Dariusz Bartycha
4. Jarosław Czerwienko
5. Bolesław Krawczyk
6. Mirosław Skrzypczyk
7. Tomasz Aleksiejczyk
8. Dariusz Życzko
9. Waldemar Wojsz
10. Janusz Góralczyk
11. Wiesław Złakowski
12. Włodzimierz Siudziński
13. Waldemar Bucholc

KATEGORIA JUNIOR :
1. Mateusz Rutkowski
2. Jakub Klimczewski
3. Bartosz Baczewski
4. Filip Baran
5. Paweł Turowski
6. Jakub Anzel
7. Adrian Kunicki
8. Damian Przybyłek
9. Juliusz Przybyłowski
10. Cezary Piotrowski
11. Jakub Izdebski
12. Maciej Czepło
13. Jakub Kamiński
14. Antoni Szut

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl