W MUZEUM SPORTU WSPOMINALIŚMY IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W RIO 2016

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie gościło olimpijczyków, którzy reprezentowali Polskę na IO w Rio de Janeiro 2016 a pochodzą z naszego województwa

Do placówki na zaproszenie organizatorów spotkania (OSiR w Olsztynie) przybyli: Joanna Zachoszcz – pływanie na wodach otwartych (10 km), Maciej Sarnacki – judo oraz Mateusz Kamiński – kajakarstwo (kanadyjki).
Przeżyjmy to jeszcze raz – pod takim hasłem przewodnim olimpijczycy opowiadali o ceremonii otwarcia i zamknięcia IO, o startach w swoich konkurencjach, o wiosce olimpijskiej oraz o organizacji igrzysk i osobistych przeżyciach związanych z tą niezwykłą imprezą sportową, w której uczestniczyli.

Udział w Igrzyskach Olimpijskich to wielki zaszczyt, wyróżnienie oraz ogromne, pozytywne przeżycie każdego sportowca. Samo zakwalifikowanie się na igrzyska to już wielki sukces i marzenie każdego, a dzisiejszym gościom muzeum spełniło się. Czy chcieliby zakwalifikować się na igrzyska za 4 lata w Tokio 2020 ? Dziś trudno im było na to pytanie odpowiedzieć, ale gdy opadną emocje po Rio pewnie odpowiedź będzie jedna – tak. Przywieźć medal z Japonii byłoby spełnieniem marzeń.
Na spotkanie do muzeum przybyło ponad 120 osób. W większości była to młodzież z olsztyńskich szkół, co bardzo optymistycznie przyjęli goście oraz gospodarze imprezy. Być może wśród młodych ludzi w muzeum siedzieli przyszli olimpijczycy ?
Wspólne zdjęcia i autografy sportowców były miłym akcentem na zakończenie spotkania.

Imprezę tradycyjnie prowadził redaktor WA-MA Sport – Marek Dabkus.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl