KONIEC KWARANTANNY: CZAS NA BASEN I LODOWISKA

Szanowni Państwo! Miło nam poinformować, że wznawiamy funkcjonowanie miejskich obiektów sportowych! Czas więc na wizyty w Aquasferze, na lodowiskach czy bieganie na nartach!

21 grudnia 2020 roku Rada Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej wydała rozporządzenie o wprowadzeniu kwarantanny narodowej, które praktyce zamykało drogę do rekreacji i sportu dla zwykłego użytkownika naszych obiektów, pozwalało jedynie na funkcjonowanie klubów zawodowych i członków kadry narodowej.

11 lutego 2021 roku, po ponad miesiącu i trzech tygodniach abstynencji sportowej doczekaliśmy się jednak powrotu do sportowej rzeczywistości i bardzo się z tego cieszymy – najnowsze Rozporządzenie RP poluzowuje obostrzenia związane z pandemią COVID-19 i pozwala na działalność naszych obiektów. Na razie na nieco ponad dwa tygodnie, do 28 lutego 2021 r. Oczywiście pod pewnymi warunkami, oczywiście nadal w pełnym reżimie sanitarnym.

Harmonogram funkcjonowania obiektów OSiR Olsztyn:

  • 12 lutego znów otwieramy dwa miejskie lodowiska – jedno w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej (czynne codziennie w godz. 8:00-22:00, z przerwą techniczną w godz.13:00-14:00), a drugie na osiedlu Pieczewo przy ul. Jeziołowicza (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-22:00, a w soboty i niedziele w godz.10:00-22:00). Obie tafle działają w ramach akcji „ZIMA NA SPORTOWO”.
  • W CRS Ukiel od 12 lutego czynne będą wypożyczalnie sprzętu sportowego (ul. Kapitańska - codziennie w godz. 8:00-22:00, ul. Sielska i Olimpijska - codziennie w godz. 8:00-20:00), gdzie ze względu na fantastyczne warunki śniegowe hitem powinny się stać narty biegowe!
  • W sobotę 13 lutego uruchamiamy Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera GALERIA WARMIŃSKA, które będzie funkcjonowało jako basen – dostępne będą dwie niecki o długości 25 m oraz basen rozgrzewkowy. Nadal nie będzie można korzystać z części rekreacyjnej i saun. Obiekt będzie czynny w sobotę i niedzielę w godz. 10:00-22:00, od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-22:00. Nadal nieczynne są szatnie i poczekalnia w holu głównym; do obiektu wchodzimy w maseczce ochronnej, którą zdejmujemy dopiero w przebieralni.
  • Basen przy ul. Mariańskiej w najbliższym czasie będzie funkcjonował jako pływalnia dla klubów sportowych i szkółek pływackich, wkrótce będzie dostępny także dla wszystkich.