NOCOŻERCY WCIĄŻ NA SZCZYCIE

Rozgrywki Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej trwają w najlepsze, a środowe wieczory z OLSA w sali przy ul. Głowackiego to już fajna tradycja. Za nami kolejna seria zmagań, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie - po zakończeniu czwartej kolejki zaszczytne miejsce na szczycie ligowej tabeli utrzymali Nocożercy.

Inter Parts OSW Olsztyn, który przed tygodniem musiał uznać wyższość Nocożerców, tym razem „skrzyżował rękawice” z graczami Michelin. Reprezentanci francuskiego potentata motoryzacyjnego w tegorocznych zmaganiach nie mieli jeszcze okazji, aby po zakończonym spotkaniu unieść ręce do góry w geście triumfu. Pokonać podrażnionych „dominatorów” to jednak zadanie, które umownie moglibyśmy określić jako misison impossible. Ciężko było zatem liczyć na swoisty siatkarski cud i przełamanie Michelin. Inter Parts „wszedł” w mecz niespecjalnie, dlatego gdy na tablicy świetlnej pojawił się wynik 12:7 dla Michelin, zrobiło się interesująco. Faworyci odrobili jednak straty i zgodnie z oczekiwaniami wygrali pierwszą partię 25:23. W drugiej odsłonie przewaga „dominatorów” była już doprawdy przytłaczająca. Wynik 25:12 de facto mówi sam za siebie…  MVP spotkania został znakomity ongiś „azetesiak” Przemysław Karwowski.

Netland po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej nie może odnaleźć właściwego rytmu, wskutek czego po trzech meczach konto punktowe tegoż zespołu nie zostało jeszcze zasilone. Po drugiej stronie siatki stanęła ekipa Rupi, która goryczy porażki zaznała tylko raz (przegrana z Inter Parts OSW Olsztyn). Rupi od początku meczu kontrolowało boiskową rzeczywistość i z chwilą gdy prowadziło 20:15, wydawało się, że losy pierwszego seta są już przesądzone. Nic z tych rzeczy! Siatkarze Netland nagle zaczęli grać jak w transie, a niemogący wyjść z impasu rywale popełniali błąd za błędem. Efekt: 25:22 dla Netland! Kuriozalna przegrana w pierwszym secie sprawiła, że Tomasz Pszczółkowski i spółka wzięli się ostro do roboty, wygrywając kolejne sety bez większych problemów do 18 i 10 (tie-break). MVP spotkania został najskuteczniejszy w swoim zespole Paweł Pietkiewicz.

AKS Kormoran powoli wyrasta na jednego z kandydatów do medalu. Grający z sezonu na sezon coraz lepiej zawodnicy są groźną ekipą nawet dla ligowych potentatów z Inter Partsem włącznie. Geoexpert Sunbroker Team to z kolei drużyna, która również potrafi zaskoczył w najmniej spodziewanym momencie, jak choćby przed tygodniem, gdy niniejszy zespół po dramatycznej końcówce pokonał Intelly. W minionej kolejce AKS Korman był jednak poza zasięgiem Geoexpert Sunbroker Team. Faworyci stosunkowo pewnie wygrali 2:0 (25:19; 25:18) i niejako w nagrodę awansowali na trzecie miejsce w tabeli. MVP spotkania został Paweł Zyra.

Inter Parts OSW Olsztyn – Michelin 2:0

Rupi – Netland 2:1

AKS Kormoran – Geoexpert Sunbroker Team 2:0