Multimedialny Konkurs Sportowcy Warmii i Mazur

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego funkcjonujące w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w  VI multimedialnym konkursie Sportowcy Warmii i Mazur.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie sylwetek sportowców, trenerów, sędziów, działaczy sportowych lub nauczycieli wychowania fizycznego, których działalność jest związana z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami. Chcemy, by pamięć o ludziach związanych ze sportem przetrwała próbę czasu i trwale zapisała się w świadomości mieszkańców naszego regionu. Tematem prac mogą być również dyscypliny sportowe; filmy i prezentacje powinny wpłynąć na ich popularyzację.

Konkurs jest kierowany głównie do młodzieży szkolnej z naszego województwa. Do udziału zapraszamy zarówno pojedynczych uczniów jak i zespoły (maksymalnie 3 osoby), które opracują multimedialny pokaz przedstawiający sylwetkę wybranego przez siebie bohatera  konkursu lub dyscypliny sportowej. Aby nie zamykać drogi innym pasjonatom sportu dodatkowo stworzyliśmy kategorię Open, w której mogą brać udział osoby niezwiązane ze  środowiskiem szkolnym.

Konkurs podzielony jest więc na następujące kategorie  wiekowe: 

 - szkoły podstawowe,

- szkoły średnie

- uczelnie wyższe,

- kategoria Open

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do organizatorów nagranych na płycie DVD ( czytelne dla komputerów i odtwarzaczy DVD) materiałów przedstawiających sylwetkę wybranego bohatera lub dyscypliny sportowej. Prezentacja może zawierać wywiady ze sportowcami lub ich rodzinami, biografie, sylwetki nauczycieli wychowania fizycznego,  sędziów sportowych, filmy, zdjęcia, fragmenty wycinków prasowych itp. Koniecznie należy podać  źródła, z których  się korzystało.

Udział uczestników niepełnoletnich jest uwarunkowany pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Nadesłane prace będą wykorzystywane w działalności programowej Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Konkurs trwa od 10 stycznia do 30 maja 2019 r.

Szczegółowy regulamin w/w konkursu oraz formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem dostępny jest na stronie internetowej OSiR w Olsztynie www.osir.olsztyn.pl.

Formularz zgłoszeniowy: KLIK

Regulamin konkursu: KLIK