OLFA - ZMIANA NA POZYCJI LIDERA. INTERIO CENTRO TALENTI POKONAŁO ALKOHOLE ŚWIATA NA KANTA

OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, pomimo faktu, iż od następnego sezonu przestanie istnieć, nie zwalnia tempa i wciąż przysparza mnóstwo emocji. W czwartkowy wieczór powody do zadowolenia miały drużyny GLKS-u Jonkowo oraz Interio Centro Talenti. Ci drudzy w meczu na szczycie rozprawili się z dotychczasowym liderem, tj. Alkoholami Świata na Kanta.

Prezentująca w tym sezonie nierówną formę Fortuna zmierzyła się z zawsze groźnym GLKS Jonkowo. Naturalnie na papierze więcej szans dawano uznanej marce, jaką niewątpliwie jest Fortuna, ale występujący w roli underdoga piłkarze z Jonkowa zrobili wszystko by przedmeczowe oczekiwanie okazały niewiele wartymi przewidywaniami. Sygnał do ataku dał Bartosz Kurto, który w ciągu pierwszych sześciu minut dwukrotnie umieścił piłkę w bramce rywali. Po zmianie stron GLKS nie spuścił z tonu i dzięki kolejnym trafieniom Mateusza Górskiego i ponownie Bartosza Kurto wygrał 4:1. Honorową bramkę dla faworyzowanej Fortuny zdobył Adam Biermański.

Długo wyczekiwana konfrontacja pomiędzy Alkoholami Świata na Kanta a Interio Centro Talenti, zgodnie z oczekiwaniami okazała się elektryzującym widowiskiem, podczas którego oba teamy pokazały kawał solidnego futbolu. Interio Centro Talenti wystrzeliło niczym z armaty. Dość powiedzieć, że miedzy czwartą a siódmą minutą bramkarz Alkoholi musiał aż czterokrotnie wyjmować piłkę z siatki! Adrian Podgórski, Mateusz Gut, Konrad Krogól i Grzegorz Jatkiewicz celnymi strzałami sprawili, że Interio prowadząc 4:0 w zasadzie mogło być już niemal pewne końcowego zwycięstwa. Alkohole pokazały jednak charakter i po dwóch bramkach Pawła Wiśniewskiego przed zmianą stron przegrywały już tylko 2:4. Finalny kwadrans to walka na całego. Zarówno jedna, jak i druga drużyna miała swoje szanse, ale ostatecznie po golach Michała Trzeciakiewicza oraz Adriana Podgórskiego w ostatniej minucie meczu Interio wygrało 6:2 i niejako w nagrodę „rozsiadło” się w fotelu lidera tabeli.