OLFA - DEBIUTANCI ROSNĄ W SIŁĘ

W dalszym ciągu nie zwalniamy tempa! Za nami kolejna seria spotkań Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W miniony poniedziałek obejrzeliśmy cztery interesujące konfrontacje. Wydarzeniem kolejki był mecz niepokonanych jak dotąd NightRiders Olsztyn z przewodzącymi w tabeli Alkoholami Świata na Kanta. Górą okazali się ci drudzy, którzy zaskakująco łatwo „ograli” swoich boiskowych adwersarzy 7:2.

Podbudowane po ostatnim zwycięstwie FC Dajtki w rywalizacji z Yakanem z pewnością liczyły na komplet punktów. Sygnał do ataku dał już w 5. minucie Radosław Pisarkiewicz i do przerwy gracze z Dajtek prowadzili 1:0. Po zmianie stron Paweł Tołkacz w mgnieniu oka doprowadził do wyrównania, ale niezawodny tego dnia Radosław Pisarkiewicz w 17. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Czas uciekał a Yakan nie potrafił zaskoczyć bramkarza drużyny FC Dajtki. Jednakże na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną Paweł Tołkacz wpakował piłkę do siatki, ustalając tym samym wynik meczu na 2:2.

NightRiders Olsztyn po dwóch zwycięstwach z rzędu stanęli przed nie lada wyzwaniem. O tym, że urwanie punktów Alkoholom Świata na Kanta nie jest rzeczą łatwą przekonała się już niejedna ekipa OLFA, toteż mogliśmy spodziewać się twardej walki przez całe spotkanie. Alkohole zaczęły z werwą i po dziesięciu minutach dzięki bramkom Macieja Sulikowskiego oraz Zbigniewa Marchlewskiego prowadziły 2:0. Kontaktowego gola dla NightRiders Olsztyn zdobył Karol Słowicki, ale w/w trafienie tylko podrażniło znakomicie dysponowanych tego dnia graczy Alkoholi. Paweł Wiśniewski, Michał Malinowski, Michał Szymborski oraz dwukrotnie Michał Gorgol sprawili, że na tablicy pojawił się wynik 7:1 dla Alkoholi Świata na Kanta. Rozbici przeciwnicy odpowiedzieli jeszcze golem Marcina Jurewicza, który w ostatnich sekundach meczu zmniejszył rozmiary porażki na 2:7 z perspektywy NightRiders Olsztyn.

Fortuna, która tydzień temu zaznała goryczy porażki stanęła naprzeciwko zawsze groźnej drużyny LUK-CAR, która niniejsze spotkanie zaczęła w iście ekspresowym tempie. Krzysztof Syrojć i Andrzej Furgała bardzo szybko wpakowali piłki do bramki rywali i po niecałych ośmiu minutach gry LUK-CAR prowadził 2:0. Fortuna nie zrezygnowała jednak walki i za sprawą gola Przemysława Mikosa oraz dwóch trafień Łukasza Stankiewicza „podreperowała” swój dorobek bramkowy. Ale było to zdecydowanie za mało by „urwać” chociażby punkt rywalom. Swoistym „gwoździem do trumny” okazał się bowiem hat-trick Dariusza Ślimaka, który niejako załatwił sprawę trzech punktów. LUK-CAR wygrał 5:3 i w ligowej tabeli przesunął się na trzecie miejsce.

Wieczór zakończyliśmy emocjonującym meczem, w którym Interio Centro Talenti zmierzyło się z Alcarem Renault. Wprawdzie przez pierwsze dwadzieścia pięć minut nie oglądaliśmy bramek, ale doskonałych okazji do ich strzelenia, podobnie zresztą jak twardej męskiej walki, nie brakowało. Gdy zatem na cztery minuty przed końcem meczu Adam Kapusta dał prowadzenie Alcarowi, graczom Interio Centro Talenti mogły „opaść skrzydła”. Nic z tych rzeczy! Interio nie zrezygnowało z walki o pełną pulę i dzięki bramkom Huberta Leszczenko w ostatniej minucie meczu przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięstwo 2:1 pozwoliło ekipie Interio Centro Talenti utrzymać pozycję wicelidera.