OLFA I i II LIGA - FALCO MISTRZEM!

Rozgrywki OLFA (I liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie dobiegły końca. Zgodnie z przewidywaniami tytuł najlepszej drużyny w sezonie 2019/2020 przypadł ekipie Falco, która na zakończenie sezonu pokonała MPEC. Wicemistrzostwo przypadło Milwaukee Team, a na najniższy stopień podium wskoczyła rozpędzona Fortuna.

FC Dajtki dawno już zapewniły sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale nadal walczą o miano najlepszej drużyny II ligi. Mecz liderów z OIRP długo nie układał się po myśli faworytów. Teoretycznie słabszy zespół postawił nad wyraz twarde warunki i do 22. minuty na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. Gracze z Dajtek pokazali jednak klasę i z chwilą gdy zdobyli pierwszego gola (Paweł Górski z rzutu karnego) worek z bramki błyskawicznie się rozwiązał! Licznik ostatecznie zatrzymał się na pięciu trafieniach (Paweł Górski – 3, Mateusz Knifka, Robert Jakubowski – 1). OIRP wprawdzie przegrało 0:5, ale zagrało naprawdę niezłe spotkanie, którego wynik nie do końca odzwierciedla boiskową rzeczywistość.

GLKS Jonkowo by utrzymać się w I lidze potrzebował zwycięstwa z Fortuną, która z kolei by myśleć o końcowym podium musiała pokonać swoich rywali i liczyć na korzystne dla siebie rozstrzygnięcia pozostałych spotkań. Beniaminek robił co mógł by utrzymać się w elicie, ale ubiegłoroczni wicemistrzowie konsekwentnie szli po swoje czterokrotnie umieszczając piłkę w bramce GLKS-u (Adam Duda – 2, Przemysław Mikos, Dominik Borzewski – 1). Rozmiary porażki w ostatnie minucie meczu zmniejszył Marcin Pieczurczyk, którego dwa gole ustaliły wynik spotkania na 4:2 z perspektywy Fortuny.

Falco by spokojnie zapewnić sobie tytuł i nie oglądać się na to co zrobi Milwaukee Team, musiał wygrać z zawsze niewygodnym MPEC-em. Wszystko zaczęło się po myśli liderów. W 4. minucie po samobójczej bramce MPEC-u Falco wyszło na prowadzenie, a chwilę później za sprawą Arkadiusza Mazurkiewicza było już 2:0. Wprawdzie w 10. minucie Sebastian Świder zdobył kontaktową bramkę, ale jeszcze przed przerwą Kamil Kulas podwyższył na 3:1 dla Falco. Po przerwie lider poszedł za ciosem. Gol Arkadiusza Mazurkiewicza i dwa trafienia Michała Turulskiego ostatecznie rozstrzygnęły zarówno wynik meczu, jak i sprawę mistrzostwa. MPEC grał jednak do końca i dzięki golom Sebastiana Świdra i Rafała Stanisławskiego nieco „podreperował” ostateczny wynik spotkania na 3:6.

Zgoda F.C. w przypadku zwycięstwa nad Alcarem Renault zapewniłaby sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rywale jednak nie zamierzali odpuszczać, albowiem w dalszym ciągu walczyli o zajęcie trzeciego miejsca. Beniaminek zagrał naprawdę dobre spotkanie strzelając faworyzowanej ekipie pięć bramek (Daniel Sas, Mateusz Adamiec – 2, Cezary Korbus – 1). Tyle tylko, że obrona Zgody była w poniedziałkowy wieczór nieco „dziurawa”, a siła ofensywna rywali trudna do zatrzymania. Alcar „wbił” osiem bramek (Szymon Dubowski, Damian Rogalski, Cezary Adamowicz – 2, Kamil Koziorowski, Arkadiusz Mędrzycki – 1) i wygrał swoje ostatnie spotkanie w sezonie 8:5.

LUK-CAR w przypadku zwycięstwa nad Milwaukee Team cieszyłby się z utrzymania miejsca na podium. Wszystko zaczęło się po myśli tych pierwszych. Kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku sędziego Łukasz Marciniak wpakował piłkę do bramki, a kilka minut później najlepszy strzelec ligi, czyli Andrzej Furgała podwyższył na 2:0. Milwaukee nie zamierzało jednak poddać się bez walki. Łukasz Gorgol jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki i po kwadransie gry mieliśmy remis 2:2. Po zmianie stron LUK-CAR zdobył dwa gole (Paweł Rudziński i Bartosz Sacharczuk), ale wobec hat-tricka Przemysława Kozłowskiego okazało się to zdecydowanie za mało… Milwaukee Team wygrało 5:4 i „zepchnęło” LUK-CAR na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Najlepszym strzelcem pierwszoligowych rozgrywek został Andrzej Furgała (LUK-CAR), a bramkarzem reprezentujący Fortunę Grzegorz Pawłyszyn.

FC Dajtki – OIRP 5:0 (II liga)

Fortuna – GLKS Jonkowo 4:2

Falco – MPEC 6:3

Alcar Renault – Zgoda F.C. 8:5

Milwaukee Team – LUK-CAR 5:4