OLFA II LIGA - WODOCIĄGI "ZALAŁY" JASAM

Ostatnia w listopadzie kolejka rozgrywek OLFA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie nieubłaganie przeszła do historii. W czwartkowy wieczór obejrzeliśmy trzy spotkania, których rezultaty nie przyniosły jednak zasadniczych zmian w ligowej tabeli.

Na pierwszy ogień poszły drużyny Fiege Zalando Lounge oraz OIRP. Obyta na ligowych parkietach ekipa „prawników” pokazała solidny futbol, aplikując debiutującej w naszych rozgrywkach drużynie dwa gole. Marek Czarnigowski i Przemysław Grześko, odpowiednio w 6. i 18. minucie mierzonymi strzałami wpakowali piłkę do bramki, zapewniając tym samym zespołowi OIRP trzy cenne punkty.

Marzący o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej Jasam podejmował Olsztyńskie Wodociągi. Worek z bramkami w 1. minucie meczu otworzył Waldemar Bienienda. Przez kolejne dziesięć minut sytuacja na parkiecie wyraźnie się ustabilizowała, tyle tylko, że piłkarskich emocji było jak na lekarstwo… Wszystko zmieniło się w 11. minucie po indywidualnej akcji Piotra Jastrzębowskiego, która sprawiła, że Olsztyńskie Wodociągi prowadziły już 2:0. Chwilę później trzecią bramkę dołożył Daniel Słomkowski, a następnie hat-trickiem popisał się Jakub Wróblewski. Zdezorientowany Jasam w samej końcówce odpowiedział dwiema bramkami Macieja Bendyka, które nieco złagodziły surowy wymiar kary, ustalając wynik spotkania na 6:2 dla Olsztyńskich Wodociągów.

Wieczór zakończyła dramatyczna batalia Kebab Super King z osłabioną pod względem kadrowym drużyną FS Group. Po stu osiemdziesięciu sekundach prowadziły „kebaby”. Premierową i jak się później okazało jedyną bramkę tego meczu zdobył as atutowy swojej drużyny, czyli Cezary Piotrak. Gwoli ścisłości należy jednak podkreślić, że wynik niniejszego meczu mógł być zgoła odmienny, ale znakomitą dyspozycją popisał się bramkarz „kebabów” – Krystian Kulesa. Gdyby nie on naciskający przez większość meczu gracze FS mogliby spokojnie strzelić kilka goli i odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Fiege Zalando Lounge – OIRP 0:2

Jasam – Olsztyńskie Wodociągi 2:6

FS Group – Kebab Super King 0:1