OLFA II LIGA - CIENKIE BOLKI W WYSOKIEJ FORMIE PRZED HITEM

W czwartek (21.11.) dokończona została czwarta kolejka drugoligowych zmagań Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. We wczorajszej kolejce wysoką formę potwierdził wicelider tabeli zespół Cienkie Bolki, wysoko pokonując Fiege Zalando Lounge. Powody do zadowolenia mieli również reprezentanci OIRP oraz Jasamu, którzy zwyciężali po zaciętych spotkaniach.

Pierwszym spotkaniem czwartkowych rozgrywek była rywalizacja OIRP z Olsztyńskimi Wodociągami, zespołów zajmujących odpowiednio czwartą i szóstą lokatę w tabeli. Początek meczu należał do „prawników”, którzy wykorzystując grę w przewadze za sprawą Przemysława Grześko w 5. minucie objęli prowadzenie. OIRP poszło za ciosem i jeszcze dwukrotnie w pierwszej połowie zawodnicy tej drużyny pokonywali bramkarza przeciwników (Marek Czarnigowski i Łukasz Urbanowicz). Na minutę przed zakończeniem tej odsłony Cyprian Golan strzelił bramkę na 1:3, dając nadzieję Olsztyńskim Wodociągom na korzystny wynik. W drugiej połowie czołowymi postaciami swoich drużyn byli bramkarze, którzy do 30. minuty nie dali się pokonać. Dopiero na czterdzieści sekund przed końcem Daniel Słomkowski strzelił kontaktową bramkę dla Wodociągów, ale już nie starczyło czasu żeby uzyskać coś więcej. 3:2 dla OIRP.

Jasam i FS Group to zespoły posiadające podobny potencjał kadrowy, tak więc można było się spodziewać zaciętego i wyrównanego spotkania. Po kilku minutach meczu więcej powodów do zadowolenia miał Jasam, który po dwóch trafieniach Olafa Gorczycy objął prowadzenie 2:0. Nie zrażona takim przebiegiem sytuacji ekipa FS Group odpowiedziała w ostatniej minucie pierwszej połowy kontaktową bramką, której strzelcem był Kamil Kozieł. Druga część zaczęła się podobnie jak pierwsza, czyli dwoma bramkami dla Jasamu (Michał Bendyk i ponownie Olaf Gorczyca). I gdy wydawało się, że mecz jest już ustawiony chwila dekoncentracji kosztowała Jasam utratę dwóch bramek. W ciągu czterdziestu sekund trafiali Piotr Bartoszczyk i Cezary Kępka i FS Group przegrywało już tylko 3:4. Mimo kilku okazji z obu stron wynik już nie uległ zmianie i ze zwycięstwa cieszyła się ekipa Bolesława Szweda.

Równym tempem podążają drużyny, które zdominowały początek sezonu. Po poniedziałkowym zwycięstwie FC Dajtek, tej samej sztuki dokonał wicelider tabeli, odnosząc czwarte kolejne zwycięstwo. Cienkie Bolki nie pozostawiły najmniejszych złudzeń ambitnej drużynie Fiege Zalando Lounge, odnosząc swoją najwyższą wygraną w bieżących rozgrywkach – 9:1. Cztery bramki zdobył Marcin Jurewicz, dwukrotnie trafiali Piotr Pankiewicz i Patryk Opaliński, a raz na listę strzelców wpisał się Kamil Opaliński. A już w poniedziałek (25.11.) dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się spotkania lidera z wiceliderem II ligi, czyli FC Dajtki kontra Cienkie Bolki.

OIRP – Olsztyńskie Wodociągi 3:2

Jasam – FS Group 4:3

Cienkie Bolki – Fiege Zalando Lounge 9:1