OLFA I i II LIGA - GRAD BRAMEK W URANII. MISTRZ ZACZĄŁ OD ZWYCIĘSTWA

Druga kolejka OLFA (I liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przeszła do historii. W HWS „Urania” odbyło się pięć spotkań (w tym jeden mecz drugoligowy), po zakończeniu których na tronie znalazło się mocne w tym sezonie Falco.

Jako pierwsze w poniedziałkowy wieczór na boisko wybiegły zespoły GLKS-u Jonkowo i Miazgi Gutkowo. Beniaminek z Jonkowa w ubiegłym tygodniu dość pechowo stracił cenne punkty, ale pokazał się z naprawdę dobrej strony, toteż bezsprzecznie mogliśmy spodziewać się wyrównanego spotkania. Do 25. minuty nic jednak nie wskazywało na to, że gracze z Jonkowa będą w stanie opuścić parkiet z tarczą. Miazga dominowała i po trafieniach Michała Rytelewskiego oraz Michała Ulaszewskiego prowadziła 2:0. Ostatnie 5 minut to popis efektownej i efektywnej gry ambitnych piłkarzy GLKS-u. Błażej Borowski, Krzysztofa Górzec i Krzysztof Babiej (dwukrotnie) celnymi uderzeniami zmusili do kapitulacji bramkarza rywali, pokazując przy tym, że „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe!”. 4:2 dla GLKS-u Jonkowo.

Tuż po pierwszoligowych emocjach gradem bramek uraczyli nas piłkarze II ligi. FC Dajtki, które po ubiegłorocznej przerwie wraca do OLFA, w swym inauguracyjnym meczu sprawdziło formę „charakternej” ekipy FS Group. Trzeba przyznać, że reprezentujący FC Dajtki zawodnicy urządzili sobie godne podziwu strzelanie i aż siedmiokrotnie wpakowali futbolówkę do bramki swoich boiskowych adwersarzy. Mateusz Knifka uczynił to trzykrotnie, Marcin Rojek dwukrotnie, a Robert Jakubowski i Adam Suśniak dołożyli po jednym trafieniu. FS Group odpowiedziało bramkami Patryka Wierzbickiego i Piotra Bartoszczyka. 7:2 z perspektywy FC Dajtek.

W meczu na szczycie obrońca tytułu, czyli Milwaukee Team „skrzyżowało rękawice” z Alcarem Renault (w ubiegłym sezonie brązowi medaliści). Pod względem sportowym z pewnością było to najlepsze spotkanie minionego wieczoru. W pierwszym kwadransie skutecznością błyszczeli Łukasz Gorgol (Milwaukee Team) i Damian Rogalski (Alcar Renault), którzy strzelili po dwa gole. Przed zmianą stron mieliśmy zatem 2:2. Losy spotkania rozstrzygnął Przemysław Kozłowski, który mierzonym strzałem pozwolił Milwaukee Team na dopisanie trzech jakże ważnych „oczek” do ligowej tabeli. 3:2 dla ekipy znad jeziora Michigan.

W meczu Zgody F.C. z MPEC-em obejrzeliśmy imponującą liczbę czternastu bramek! Oba teamy nie bawiły się w żadne kalkulacje i postawiły na wymianę ciosów, dlatego co chwilę bramkarze byli zmuszali do wyciągania piłki z bramki. Piłkarze Zgody F.C. sześciokrotnie pokonali goalkeepera MPEC-u (Mateusz Adamiec – 3 bramki, Cezary Korbus – 2 bramki, Jacek Budnicki – 1 bramka), ale ich rywale uczynili to aż ośmiokrotnie (Rafał Stanisławski – 4 bramki, Kacper Golks – 3 bramki, 1 bramka samobójcza). Gwoli ścisłości dodajmy, że na czterdzieści sekund przed końcową syreną było 6:6, a sześć minut wcześniej na tablicy świetlnej widniał wynik 6:4 dla Zgody F.C…!

Wieczór zakończyło intersujące starcie dwóch najlepszych drużyn sezonu 2017/2018. LUK-CAR i Falco zaprezentowały solidny futbol, w związku z tym słowa uznania należą się zarówno zwycięzcą, jak i przegranym. Ale po kolei. Wynik meczu w 10. minucie otworzył Andrzej Furgała, dając tym samym prowadzenie LUK-CAR. Następnie do głosu doszli piłkarze Falco, którzy w niespełna dziesięć minut zdobyli trzy gole (Mariusz Kaczmarczyk – 2 bramki i Tomasz Jagielski – 1 bramka). LUK-CAR tego dnia było stać jeszcze na jedno trafienie (Grzegorz Metera), ale było to za mało żeby wywalczyć chociażby remis. Falco wygrało 3:2 i w nagrodę znalazło się na czele ligowej tabeli.

GLKS Jonkowo – Miazga Gutkowo 4:2

FC Dajtki – FS Group 7:2 (II liga)

Alcar Renault – Milwaukee Team 2:3

Zgoda F.C – MPEC 6:8

LUK-CAR – Falco 2:3