OLFA II LIGA - ZGODA NAJLEPSZYM ZESPOŁEM II LIGI W SEZONIE 2018/2019!

Coraz mniej niewiadomych w OLFA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Ostatnie spotkania, rozegrane jak zawsze w HWS Urania, przyniosły decydujące rozstrzygnięcia zarówno w dolnej części tabeli, jak i na samym jej szczycie. Możemy zatem ze 100% pewnością ogłosić, że mistrzem II ligi została ekipa Zgody F.C.!

Pierwszy mecz poniedziałkowego wieczoru miał zadecydować o kolejności na pozycjach 5-6. Olsztyńskie Wodociągi, aby „przeskoczyć” FS Group potrzebowały zwycięstwa nad tymże zespołem. Boiskowa rzeczywistość szybko jednak zweryfikowała ambitne plany Wodociągów, albowiem rywale ani myśleli odpuszczać. FS Goup grało swoje i już w 24. minucie zasłużenie prowadziło 4:0 (bramki: Maksym Hirniak – 2, Valentyn Hrystko – 1, Mateusz Chmielewski – 1). Wprawdzie Paweł Brzozowski i Mariusz Spychalski zdołali jeszcze umieścić piłkę w bramce FS Group, ale było to zdecydowanie za mało, aby uzyskać korzystny rezultat w konfrontacji z w/w ekipą. FS Group wygrało 4:2 i zapewniło sobie piąte miejsce w tabeli.

Orlik Kieźliny i OIRP to drużyny, które straciły już szanse na awans do I ligi, ale w dalszym ciągu „biją” się o to, który z niniejszych zespołów stanie na podium. Nic więc dziwnego, że byliśmy świadkami wielce emocjonującego spotkania, którego losy ważyły się praktycznie do ostatniej sekundy. Lepiej rozpoczął Orlik i po czterech minutach prowadził 1:0 (bramka samobójcza). OIRP zdołało wyrównać tuż przed przerwą, po tym jak efektownym strzałem piętą piłkę do siatki „wpakował” Przemysław Grześko. Ten sam zawodnik chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższył na 2:1. Kieźliny nie rezygnowały i w 22. minucie za sprawą Patryka Śniadacha doprowadziły do remisu 2:2. Na tym emocje się jednak nie skończyły! W 30. minucie było 3:3, gdyż Paweł Wanda i Mateusz Tubisz znaleźli drogę do bramki swoich przeciwników. I gdy wydawało się, że podział punktów będzie nieunikniony Alek Stusio dał zwycięstwo OIRP!

Kolejkę zakończyła piłkarska batalia Zgody F.C z GLKS Jonkowo. Ci drudzy, aby myśleć o wygraniu II ligi potrzebowali trzech punktów. Poniedziałkowy wieczór był jednak teatrem jednego aktora, tj. Łukasza Budera. Zawodnik Zgody grał jak z nut i strzelając cztery gole zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach! Zdezorientowany GLKS odpowiedział honorowymi trafieniami Mateusza Górskiego oraz Patryka Zwolana i przegrał 2:4. Warty podkreślenia jest również fakt, iż Zgoda F.C. całe spotkanie grała bez zmienników. Tym większe brawa należą się najlepszej ekipie II ligi!

Olsztyńskie Wodociągi – FS Group 2:4

Orlik Kieźliny – OIRP 3:4

Zgoda F.C. – GLKS Jonkowo 4:2