OLFA II LIGA - WALECZNA ZGODA F.C. POKAZAŁA CHARAKTER!

Tegoroczne rozgrywki OLFA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, nieubłaganie wkraczają w decydującą fazę. Wydarzeniem minionej kolejki było niezwykle ekscytujące i trzymające w napięciu do ostatniej sekundy spotkanie Orlika Kieźliny ze Zgodą F.C.

Olsztyńskie Wodociągi, aby marzyć o awansie do czołowej czwórki sezonu zasadniczego potrzebowały zwycięstwa nad nieobliczalną ekipą FS Group. Był to typowy mecz walki, w którym zespoły starały się przede wszystkim zachować czyste konto bramkowe. Wynik spotkania tuż przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy otworzył Cezary Kępka z FS Group. Po przerwie zdeterminowani gracze Wodociągów starali się odwrócił losy meczu, ale skuteczna kontra rywali sprawiła, iż po strzale Macieja Jerominka było już 2:0. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to FC cieszyło się z wywalczenia trzech punktów.

Rewelacja początku sezonu, czyli Orlik Kieźliny od dłuższego czasu znajduje się w kryzysie, aczkolwiek ostatnie spotkania świadczą o tym, że coś się w Kieźlinach „ruszyło”. W czwartkowy wieczór piłkarzy Orlika czekało jednak wyjątkowo trudne zadanie. Będąca jedną noga w I lidze Zgoda F.C. to bowiem poukładana i silna piłkarsko drużyna, która nie zwykła tracić punktów. Tym większe zaskoczenie, że po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa byli gracze z Kieźlin, którzy niespodziewanie prowadzili 2:1 (bramki dla Orlika: Olaf Gorczyca i Daniel Kotliński; bramki dla Zgoda F.C.: Łukasz Buder). Faworyci nie zamierzali jednak składać broni i gdy w 21. minucie po bramkach Bartłomieja Mićko i Łukasza Budera objęli prowadzenie wydawało się, że Orlik już się nie podniesie. Nic z tych rzeczy! Gole Olafa Gorczycy i Pawła Wanda sprawiły, iż w 29. minucie wynik na tablicy świetlnej zmienił się na 4:3 z perspektywy piłkarzy z Kieźlin. Na tym emocje się jednak nie skończyły, a drużyna Zgody po raz kolejny udowodniła, że opłaca się grać do końca. Na dziesięć sekund przed finałową syreną wyrównującą bramkę zdobył niezawodny tego dnia Łukasz Buder, a sześć sekund później ku rozpaczy graczy Orilka piłkę do siatki wpakował Cezary Korbus! Zgoda F.C. wygrała 5:4 i w nagrodę zajęła miejsce na szczycie ligowej tabeli.

FS Group - Olsztyńskie wodociągi 2:0

Zgoda F.C. - Orlik Kieźliny 5:4