OLFA II LIGA - ZGODA F.C. I ORLIK KIEŹLINY NIE DO ZATRZYMANIA

Jak co czwartek HWS Urania była świadkiem piłkarskich zmagań w ramach OLFA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wygrane GLKS-u Jonkowo oraz Zgody F.C. sprawiły, że oba zespoły są coraz bliżej upragnionego celu, czyli awansu do I ligi.

Walentynkowy wieczór rozpoczął się od meczu GLKS-u Jonkowo z FS Group. Dość powiedzieć, że ostatnie spotkanie pomiędzy w/w teamami przysporzyło zgromadzonym na hali kibicom potężną dawkę emocji, toteż przed rewanżową konfrontacją mogliśmy spodziewać się pełnego napięcia widowiska. Wynik meczu już w 2. minucie otworzył Patryk Zwolan, co niewątpliwie dało graczom z Jonkowa swoisty komfort gry. Waleczna ekipa FS Group nie odpuszczała, ale bardziej poukładany piłkarsko GLKS konsekwentnie realizował swój plan taktyczny, co zaowocowało bramką Marcina Pieczurczyka w 22. minucie spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to gracze z Jonkowa mogli cieszyć się z wywalczenia trzech punktów.

Prezentujące się z meczu na mecz coraz lepiej Olsztyńskie Wodociągi, aby zachować szanse na awans do I ligi potrzebowały zwycięstwa w starciu z liderem tabeli, tj. Zgodą F.C. Zadanie niełatwe biorąc pod uwagę fakt, iż Zgoda poza spotkaniami z GLKS-em Jonkowo nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Po pierwszym kwadransie za sprawą Mateusza Adamca prowadziła faworyzowana Zgoda. Wynik 1:0 utrzymywał się do 21 minuty spotkania, kiedy to Łukasz Buder podwyższył na 2:0. Sześć minut później było już 3:0, po tym jak drogę do bramki ponownie znalazł Mateusz Adamiec. Rozbite Wodociągi stać było jedynie na strzelenie honorowego gola w ostatnich sekundach meczu (Kamil Jakobsze). Zgoda F.C. wygrała 3:1 i pewnym krokiem zmierza w stronę pierwszoligowych parkietów.

Orlik Kieźliny, który jeszcze do niedawna wydawał się być pewniakiem do opuszczenia II ligi, w ostatnim czasie przeżywa kryzys formy. Seria niekorzystnych rezultatów spowodowała, iż zarówno Zgoda, jak i GLKS niebezpiecznie oddalają się w ligowej tabeli. Okazją do odbudowy było spotkanie z OIRP, drużyną która lubuje się w osiąganiu remisowych rezultatów. Tym razem jednak zespół OIRP wyszedł na boisko z nastawieniem powalczenia o pełna pulę. Sygnał do ataku dał Matusz Tubisz, który w 3. minucie otworzył wynik meczu. Drugą bramkę dla OIRP strzelił Robert Pożarski i do przerwy Kieźliny przegrywały 0:2. W finałowym kwadransie sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. OIRP dołożyła jeszcze dwa gola (Tomasz Kozak i ponownie Mateusz Tubisz), czym wyraźnie podcięła skrzydła swoim boiskowym rywalom. Orlik grał jednak do końca i w ostatniej minucie meczu strzelił honorową bramkę (Wojciech Olszewski).

GLKS Jonkowo – FS Group 2:0

Olsztyńskie Wodociągi – Zgoda F.C. 1:3

OIRP – Orlik Kieźliny 4:1