OLFA I LIGA - ALCAR RENAULT NA FALI WZNOSZĄCEJ

W OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie nieubłaganie wkraczamy w decydującą fazę rozgrywek. Do grona drużyn walczących o końcowy triumf dość niespodziewanie dołączył Alcar Renault, który sensacyjnie pokonał faworyzowany MPEC.

Emocje mieliśmy rozpocząć od starcia zaskakująco dobrze radzącego sobie w tegorocznym sezonie beniaminka z Gutkowa z nieobliczalną Strażą Pożarną. Jednakże wskutek problemów kadrowych Strażacy dostali zmuszeni do oddania meczu walkowerem. Łatwe trzy punkty pojechały więc do Gutkowa.

Grający w „kratkę” LUK-CAR tym razem podejmował zasiadającą w fotelu lidera Fortunę. Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, iż było to bardzo dobre spotkanie, którego wynik tak naprawdę ważył się do ostatniej sekundy. Lepiej rozpoczął aktualny wicemistrz, który w 9. minucie za sprawą Adama Łastowskiego objął prowadzenie 1:0. Na odpowiedz Fortuny nie trzeba było długo czekać, ponieważ w 11. minucie było już 1:1. Bramkę dającą liderowi nadzieję na końcowe zwycięstwo strzelił Dominik Borzewski. Na tym emocje się jednak nie skończyły i praktycznie do samego końca wynik na tablicy świetlnej mógł ulec zmianie. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Konfrontacja MPEC-u z Alcarem Renault zapowiadała się nad wyraz ciekawie. Z jednej strony opromieniony zeszłotygodniowym okazałym zwycięstwem nad Strażą Pożarną Alcar, a z drugiej przez wielu uważany za najlepszy zespół ligi – MPEC. Po pierwszej połowie nieznacznie z przodu byli młodzi gracze MPEC-u, którzy prowadzili 1:0 (bramka Radosława Wasiaka). Alcar nie zamierzał składać broni i „dopadł” rywala w 19. minucie. Indywidualna akcja Wojciecha Ratyńskiego i mieliśmy 1:1. Ale do końca spotkania pozostało jeszcze dziesięć minut, także wynik meczu pozostawał sprawą otwartą. Na piętnaście sekund przed finalną syreną w szeregach graczy Alcaru nastąpił prawdziwy wybuch radości. Uderzenie Krzysztofa Ciarkowskiego dało jego drużynie trzy punkty i pokazało, że w walce o najwyższe cele Alcar jeszcze będzie się liczył.

Miazga Gutkowo – Straż Pożarna 5:0 v.o

LUK-CAR – Fortuna 1:1

MPEC – Alcar Renault 1:2