OLFA I LIGA - FALCO LIDEREM PO PIERWSZEJ RUNDZIE

Za nami ostatnia w tym roku kolejka rozgrywek OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Poniedziałkowymi zmaganiami w hali Urania zamknęliśmy pierwszą serię spotkań. Przed rundą rewanżową pozycję lidera utrzymało Falco, które po zaciętym boju pokonało Straż Pożarną.

Wieczór rozpoczęliśmy od konfrontacji mającej arcyważne znaczenie dla układu tabeli. Walczące o najwyższe cele Milwaukee Team podejmowało zawsze groźny MPEC. Teoretycznie mogliśmy spodziewać się wyrównanego spotkania, albowiem trudno było przypuszczać, że faworyzowane Milwaukee łatwo pokona piłkarską młodzież. Pierwsze kilkanaście minut pokazały jednak, iż to drużyna MPEC-u będzie nadawać ton niniejszej rywalizacji. W 14. min po dwóch celnych uderzeniach Rafała Stanisławskiego oraz golach Kacpra Golksa i Rafała Wasiaka beniaminek prowadził 4:0! Ekipa Jakuba Zimowskiego wyglądała na wyraźnie przemęczoną, a sposób poruszania się zawodników po boisku pozostawiał wiele do życzenia. Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ w dniach 14-16.12.2018 r. Milwaukee brało udział w 11. Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w Futsalu. Co prawda za sprawą Łukasza Gorgola i Michała Borowego zdołali dwukrotnie umieścić piłkę w bramce swoich rywali, ale ich boiskowi adwersarze uczynili to jeszcze czterokrotnie (Kacper Golks – 3 bramki, Sebastian Świder – 1 bramka). MPEC wygrał 8:2, wyprzedził Milwaukee i po pierwszej rundzie „wskoczył” na najniższy stopień podium.

W drugim meczu formę broniących się przed spadkiem do II ligi „strażaków” sprawdziła Fortuna. Zaczęło się niczym u Alfreda Hitchcocka od prawdziwego trzęsienia ziemi, gdyż spisywana na straty Straż Pożarna po trafieniach Michał Turulskiego i Kamila Ilczuka prowadziła 2:0! Z biegiem czasu kontrolę na boisku zaczęła jednak przejmować drużyna Adama Dudy. Dominacja Fortuny stawała się coraz większa i została przypieczętowana bramkami Dominika Borzewskiego oraz Przemysława Mikosa, po uderzeniach którego wynik na tablicy świetlnej zmienił się dwukrotnie. „Strażacy” grali wprawdzie niesłychanie ambitnie i w żadnym wypadku nie zamierzali składać broni, ale nie zdołali już uratować chociażby punktu i przegrali 2:3.

Po zaskakująco wysokiej porażce Milwaukee gracze Falco wiedzieli, że zdobycie kompletu punktów pozwoli im odskoczyć (nieznacznie) od reszty zespołów. Miazga Gutkowo nie zamierzała jednak w jakikolwiek sposób ułatwiać obrońcy tytułu tegoż zadania. Sygnał do walki dał Adrian Janicki. Precyzyjne uderzenie piłkarza z Gutkowa i mieliśmy 1:0 dla beniaminka. Falco do przerwy odpowiedziało efektownym golem Bogdana Ślimaka, dlatego po piętnastu minutach był remis 1:1. Druga połowa rozpoczęła się od skutecznych ataków ekipy Falco, które zaowocowały trzema bramkami (Sylwester Pechta – 2, Konrad Kierstan – 1). Z chwilą gdy wynik meczu zmienił się na 4:1 z perspektywy Falco wydawało się, że emocje są już za nami. Nic bardziej mylnego! Michał Rytelewski i Krzysztof Babiej wlali w serca piłkarzy z Gutkowa nadzieję, toteż byliśmy świadkami trzymającej w napięciu końcówki. Miazga chcąc zapobiec porażce postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i w ostatnie minucie została dwukrotnie skarcona… Kontry Falco na bramki zamienili Bogdan Ślimak oraz Sylwester Pechta. 6:3 dla obrońców tytułu.

Powracający do dobrej gry piłkarze LUK-CAR, aby nie stracić kontaktu z czołówką tabeli, jak powietrza potrzebowali zwycięstwa z Alcarem Renault. Ten z kolei potrzebował punktów, aby nie „ugrzęznąć” na dole ligowej tabeli. Był to typowy mecz walki. LUK-CAR miał więcej z gry, ale nie potrafił zamienić tego na bramki. Niemoc ubiegłorocznego wicemistrza wykorzystali w 28. minucie spotkania piłkarze Alcaru. Strzał Kamila Koziorowskiego okazał się zabójczy w skutkach dla ekipy Łukasza Marciniaka, która nie zdążyła już odpowiedzieć chociażby jednym golem. LUK-CAR przegrał 0:1 i spadł na ósme miejsce w tabeli.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie życzy wszystkim zawodnikom Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Do zobaczenia na ligowych parkietach w 2019 roku!

Milwaukee – MPEC 2:8

Fortuna – Straż Pożarna 3:2

Falco – Miazga Gutkowo 6:3

LUK-CAR – Alcar Renault 0:1