OLFA I i II LIGA - BRĄZOWA FORTUNA, ZŁOTA MIAZGA

Fortuna pewnie pokonała FC Dajtki i wywalczyła trzecie miejsce w rozgrywkach I Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego, Miazga Gutkowo zdobyła mistrzostwo II OLFA. Oto ostatnie fakty z zakończonych w poniedziałek rozgrywek futbolu amatorskiego organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Ostatnia kolejka upłynęła pod znakiem grypy i… wielkiego przykładu gry fair play. Dwa mecze zostały odwołane z powodu wielkich kłopotów zdrowotnych zespołów, z kolei walcząca o trzecie miejsce w I lidze OLFA ekipa Fortuny wykazała się wielkim zrozumieniem idei sportu: dostosowała się do grającej w osłabieniu drużyny FC Dajtki i także „okroiła” swój skład. I właśnie dlatego jej wygrana dająca brązowy medal w rozgrywkach zasługuje na najwyższe uznanie. Fortunie nie było łatwo: w meczu czterech na czterech długo nie potrafiła znaleźć swojego rytmu i do przerwy prowadziła tylko 1:0 po trafieniu Adama Dudy. W drugiej połowie wszystko jednak „zatrybiło”, a kolejne gole były dziełem Przemysława Kozłowskiego, Łukasza Stankiewicza, Przemysława Mikosa, Adriana Krawczyka, dwukrotnie Piotra Kamińskiego, a jedno trafienie było samobójcze. W ostatniej minucie o honorowego gola dla Dajtek postarał się Mariusz Kaczmarczyk.

W innym bardzo ciekawym meczu Falco zagrało jak na mistrzów I ligi OLFA przystało i zakończyło rozgrywki wygrywając 7:4 ze Strażą Pożarną. Wynik otworzyła Straż po pięknej akcji Krzysztofa Syrojcia, Falco szybko odpowiedziało golem Tomasza Jagielskiego, dwoma trafieniami Konrada Kierstana i bramką króla strzelców rozgrywek Bartosza Piórkowskiego, ale tuż przed przerwą Syrojć strzelił gola na 4:2. Po przerwie Straż złapała bliski kontakt (gol na 4:3), a wszystko za sprawą bardzo dobrze dysponowanego Syrojcia. Jednakże Falco także miało w swoim składzie sporej klasy fachowca – po raz kolejny odpowiedziało bramkami, głownie dzięki świetnej grze Kierstana, byłego piłkarza III-ligowego Huraganu Morąg. W efekcie po dwóch golach Kierstana i jednym trafieniu Andrzeja Skindela Falco wygrało 7:4, a na listę strzelców w ekipie pokonanych wpisał się jeszcze Kamil Kulas.

W ostatnim spotkaniu edycji 2017/2018 LUK-CAR wygrał 3:0 z Herzem Olsztyn. I także w tym spotkaniu było widać większą dojrzałość faworytów: wicemistrzowie rozgrywek kontrolowali mecz i co jakiś czas punktowali przeciwnika: do przerwy prowadzili po golu Łukasza Bartychy, po zmianie stron poprawili wynik po trafieniach Pawła Rudzińskiego i Krzysztofa Iwańskiego kończąc rozgrywki dobrym akcentem. Mecze: Milwaukee z Alcarem Renault i Miazgi Gutkowo z Milordtrans Szkoła&Ogryzek zostały zweryfikowane jako walkowery dla gospodarzy – ekipy Alcaru i Milordtransu nie zdołały zebrać składów.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie dziękuje serdecznie wszystkim za sportowe emocje w rozgrywkach Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego edycji 2017/2018. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych kolejnych imprezach – pierwsza z nich do Olsztyńska Letnia Liga Futbolu Amatorskiego, edycja 2018. Rozgrywki odbędą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Jeziołowicza, pierwsze mecze zaplanowano na ostatni tydzień kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście lub telefonicznie do dnia 6.04.2018 r. w godz. 7.30–15.30 w Dziale Sportu OSiR przy ul. Żołnierskiej 13 a. Kontakt telefoniczny: 89 527 02 27,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.