Komunikat z dn. 09.10.2017 r. - OLFA I i II LIGA

Dnia 09.10.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano inauguracyjną kolejkę Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2017/18, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania, trzy  w I lidze i jedno w drugiej.

Jako pierwsi na boisku pojawili się drugoligowcy. Drużyna FC Dajtki II zmierzyła się z beniaminkiem ligi Zgodą F.C. Po zaciętym meczu FC Dajtki II pokonały przeciwników 3 : 2 (0 : 0). Pierwszą bramkę sezonu 2017/18 zdobył w 21 minucie spotkania Mateusz Adamiec wyprowadzając Zgodę F.C. na prowadzenie. W kolejnej minucie trafienie zaliczył Bartłomiej Mićko i było już 2 : 0. Beniaminek miał kolejne sytuacje, których nie wykorzystał a to zemściło się w końcówce meczu. W ostatnich trzech minutach bramki dla Dajtek zdobywali: Piotr Ryński, Grzegorz Szczęsnowicz i Łukasz Czarkowski dając premierowe zwycięstwo w nowym sezonie.

W pierwszym meczu pierwszoligowców, Straż Pożarna po bardzo dobrej i skutecznej grze pokonała FC Dajtki I 6 : 1 (1 : 0). Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem strażaków po golu zdobytym w 8 minucie przez Kamila Kulasa. Kamil czołowy strzelec poprzedniego sezonu dołożył dwie kolejne bramki w drugiej połowie ustrzelając hat-tricka. Dwa trafienia zaliczył Marcin Zalewski, a jedno Michał Turulski. Honorowego gola dla FC Dajtek I zdobył Andrzej Rosochacki.

W drugim spotkaniu Falco pokonało beniaminka I ligi Alcar Renault 4 : 2 (0 : 0). Mecz był bardzo emocjonujący, a bramki padały dopiero w ostatnich trzech minutach, co było zasługą bardzo dobrze broniących bramkarzy. Wynik pięknym strzałem z dystansu otworzył w 28 minucie król strzelców poprzedniej edycji Bartosz Piórkowski. Kolejne bramki padały wyłącznie z rzutów karnych. Do remisu doprowadził Jacek Łuczak. Chwilę później pewnie dla Falco strzelali Tomasz Jagielski i dwukrotnie Bartosz Piórkowski. Ostatnie trafienie było ponownie dziełem Jacka Łuczaka.

W ostatnim meczu wieczoru, zmierzyły się zespoły LUK-CAR i Fortuna (w poprzednim sezonie Polpharma). Spotkanie było bardzo zacięte, a w głównych rolach wystąpili bramkarze obu drużyn. Jedyną bramkę meczu, skutecznie egzekwując rzut karny zdobył Andrzej Furgała dając pierwsze zwycięstwo w sezonie LUK-CAR-owi.

Wyniki wszystkich  spotkań:

FC Dajtki II               -  Zgoda F.C.                                      3 : 2

Straż Pożarna             – FC Dajtki I                                     6 : 1

Falco                           – Alcar Renault                                 4 : 2

LUK-CAR                 – Fortuna                                            1 : 0