Inauguracyjna kolejka Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17

Dnia 10.10.2016 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano inauguracyjną kolejkę Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano 5 spotkań, 4 w I lidze i jedno w drugiej.
Jako pierwsi na boisku pojawili się drugoligowcy. Drużyna FC Dajtki II zmierzyła się z beniaminkiem ligi HERZ Olsztyn. Po zaciętym meczu FC Dajtki II uległy przeciwnikom 3 : 6. Dwie bramki dla zwycięskiego zespołu zdobył Jarek Pożarowczyk, a po jednej zaliczyli Piotr Kończuga, Damian Rogalski, Mariusz Adamowicz i Mariusz Nakielski.

W pierwszym meczu pierwszoligowców, Miazga Gutkowa po niezwykle wyrównanym spotkaniu pokonała FC Dajtki I 1 : 0. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył Szymon Chodor.

W drugim spotkaniu LUK - CAR (w poprzednim sezonie ANRA), mimo że do przerwy był remis 2 : 2, pewnie pokonał drugiego beniaminka Falco 6 : 3. Dwie bramki dla LUK - CAR zdobył najskuteczniejszy strzelec poprzedniego sezonu Andrzej Furgała i po jednej Łukasz Marciniak, Przemek Żurawski, Bartosz Sacharczuk. Jedna bramka padła po strzale samobójczym zawodników Falco. Dla pokonanych dwa gole zdobył Mariusz Przytulski i jeden Bartek Piórkowski.
Bardzo dużo emocji dostarczył trzecim mecz dnia, w którym Polpharma pokonała Straż Pożarną 1 : 0. Zwycięskie trafienie zaliczył Adrian Szumilas. Na szczególne wyróżnienie w drużynie Polpharmy zasłużył bramkarz Grzegorz Pawłyszyn, który kilkakrotnie ratował zespół przed utratą bramki, broniąc między innymi w 21 minucie rzut karny.

W ostatnim meczu wieczoru, pomiędzy Lambo Team i MPEC-em padł remis 2 : 2. Dwie bramki dla Lambo Team zdobył Kamil Słowicki. Dla MPEC-u gole zaliczyli Sebastian Świder i Kamil Dekert.

FC Dajtki II - HERZ Olsztyn 3 : 6
Miazga Gutkowo – FC Dajtki I 1 : 0
LUK-CAR – Falco 6 : 3
Polpharma – Straż Pożarna 2 : 0
Lambo Team – MPEC 2 : 2