MISTRZOSTWA EUROPY W OLSZTYNIE!

Doskonałe wieści napłynęły do nas z Europejskiej Federacji Triathlonu oraz Polskiego Związku Triathlonu! Pod koniec maja, pierwszy raz w Polsce i po raz pierwszy w Olsztynie, będziemy gościć Mistrzostwa Europy w Triathlonie.

Olsztyn będzie gospodarzem zawodów, które zostaną rozegrane na dystansie super sprinterskim. To oznacza, że sportowcy pokonają dystans 0,6 km płynąc, 15 km jadąc rowerem oraz będą mieć do przebiegnięcia 3 km.

- Cieszymy się, że Olsztyn został wyróżniony przez Europe Triathlon tak wielkim przedsięwzięciem - powiedział prezes Polskiego Związku Triathlonu Paweł Jarski.

Zawody w Olsztynie to rywalizacja m.in. w kategoriach Elity, U23 i juniorów. Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel stanie się również areną zmagań paratriathlonistów, którzy będą walczyli o tytuł Mistrzów Europy na dystansie sprinterskim oraz zawodników zawodników Age-Group.

- Jesteśmy dumni, że będziemy mogli zorganizować imprezę tej rangi - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński. - Co zdecydowało? Z całą pewnością świetna infrastruktura w CRS Ukiel i przyjazne środowisko naszego miasta.

Zmagania o mistrzostwo Europy będą piątymi międzynarodowymi zawodami w triathlonie jakie zostaną rozegrane w naszym mieście. Natomiast już dziesiąty raz Olsztyn będzie gościć sportowców startujących w cyklu Elemental Tri Series.

Widowiskowa rywalizacja została zaplanowana na 27-29 maja 2022 roku.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl