MIROSŁAW RYBACZEWSKI W MUZEUM SPORTU!

14 lipca 2021 roku gościem Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie była legenda polskiej i olsztyńskiej siatkówki - mistrz świata z Meksyku 1974 oraz mistrz olimpijski z Montrealu 1976 Mirosław Rybaczewski.

To tylko te Jego najważniejsze osiągnięcia, albowiem wymienić wszystkie jest trudno. To przecież także czołowy zawodnik AZS Olsztyn, z którym kilkakrotnie sięgał po mistrzostwo Polski. Spotkanie odbyło się w nowej siedzibie muzeum w V Liceum Ogólnokształcącym  im. Wspólnej Europy, które przyjęło pod swoje skrzydła  pamiątki po sportowcach Warmii i Mazur. Podczas kameralnej imprezy był czas i okazja do wspomnień, refleksji na temat sukcesów polskiej siatkówki oraz klubu pana Mirosława, AZS-u Olsztyn. Dużo pytań dotyczyło zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio i tego czy reprezentacja Polski zdobędzie tam złoty medal… Odpowiedź gościa była prosta: „Wypada. Przecież od 1976 roku nie zdobyliśmy żadnego medalu w siatkówce. Ale łatwo nie będzie”.

Mirosław Rybaczewski przekazał muzeum cztery medale, które zdobył podczas swojej siatkarskiej kariery. Obiecał również, że dostarczy więcej pamiątek. Wpisał się także do pamiątkowej księgi Muzeum Sportu. Szkoda, że ze względu na wakacje i pandemię spotkanie było mocno kameralne. Mamy nadzieję, że następnym razem wielu miłośników jego talentu będzie mogło porozmawiać  z tą żywą legendą siatkówki.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl