MARIAŃSKA NIECZYNNA W WEEKENDY

Niniejsza decyzja jest wypadkową trzech składowych: brakiem przynajmniej dostatecznego zainteresowania naszych klientów weekendową ofertą basenową, ogromnymi trudnościami z pozyskaniem pracowników do obsługi obiektu i ostatecznie koniecznością wprowadzenia procedur oszczędnościowych.

Te działania łączą naszą misję, czyli dążenia do zaspokojenia potrzeb mieszkańców Olsztyna i gości naszego miasta w zakresie sportu i rekreacji z finansami publicznymi. Mówiąc wprost: nasze cele zawsze są ściśle powiązane z wynikiem ekonomicznym i troską o jak najlepsze wydatkowanie pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. A w tym aspekcie pojawia się olbrzymi kontrast – wykorzystanie hali basenowej przy ul. Mariańskiej w trakcie weekendów to wartości marginalne, to raptem obecność kilkunastu (!) osób na pływalni… Podczas gdy w tym samym czasie Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera odwiedza ponad 2300 osób.

Użytkownikom obiektu przy Mariańskiej należy zapewnić odpowiednie standardy obsługi i  bezpieczeństwo, a tu pojawia się kolejny problem – na dziś nie ma osób zainteresowanych pracą w OSiR według stawek jakie możemy zaoferować (zgodnie z nowymi regulacjami płacowymi od stycznia 2020 roku blisko 60 % pracowników OSiR będzie zarabiało najniższą krajową!).

Stanęliśmy więc przed arcytrudnym dylematem, w którym chęci zmierzyły się z rozumem i ekonomią. I te ostatnie wzięły górę.

Jednocześnie informujemy, że nasze działania nie niosą ze sobą negatywnych skutków dla naszych stałych kontrahentów – wszyscy znajdą swoje miejsca w obiekcie przy ul. Głowackiego i w Aquasferze.

 

 

 

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl