OLSA II LIGA - SMART INVESTMENTS AZS SMS I NA AUTOSTRADZIE DO I LIGI!

Tabela Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie z kolejki na kolejkę nabiera coraz realniejszych kształtów. Po poniedziałkowej serii spotkań najwięcej powodów do zadowolenia mają zespoły Smart Investments AZS SMS I oraz Salon Optyczny Wzrook, które wygrały swoje mecze.

W inaugurującym siatkarski wieczór spotkaniu Smart Investments AZS SMS I zagrał z ekipą Neotherm. Naturalnie faworytem była siatkarska młodzież, ale ambitny kolektyw reprezentujący Neotherm już na początku meczu dał jasny sygnał, że nie zamierza poddać się bez walki. Efektem tego było dość nieoczekiwane zwycięstwo  tegoż zespołu w pierwszym secie 25:21. Podrażniony Smart Investments w kolejnej odsłonie odrodził się niczym Feniks z popiołów, pozwalając „ugrać” rywalom zaledwie skromne siedemnaście punktów. Tie-break był już o wiele bardziej wyrównany, ale będąca na fali siatkarska młodzież nie dała się zaskoczyć i wygrała 15:12. MVP został Michał Matczuk.

Mający pierwszoligowe aspiracje Salon Optyczny Wzrook Volley sprawdził formę Pogotowia Nowak 24 h. Zaczęło się sensacyjnie, albowiem pierwsze pięć punktów w meczu zdobyły „Nowaki”. Salon rozkręcał się powoli, ale z każdą minutą przewaga w/w zespołu robiła się coraz większa i zaowocowała wygraną 25:14. Po zmianie stron boiskowa rzeczywistość nie uległa zmianie. Faworyci grali swoje, a siatkarze Pogotowia nie potrafi znaleźć właściwej recepty na nawiązanie wyrównanej walki i finalnie zostali „rozbici” do jedenastu. Trzy punkty Salonu Optycznego Wzrook Volley pozwoliły temuż zespołowi na awans w ligowej tabeli. MVP został Marcin Kwiatkowski.