OLSA EKSTRAKLASA - INTER PARTS OSW OLSZTYN POTWIERDZIŁ KLASĘ

W środę, 20 marca 2019 r. zakończyły się rozgrywki OLSA Ekstraklasa, których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Ostatnia kolejka okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Gepi Team, którzy dzięki zwycięstwu nad Nocożercami „wskoczyli” na drugie miejsce w tabeli. Na najniższym stopniu podium wskutek straty punktów w meczu z Geoexpert Sunbroker Team uplasowało się Rupi Team.

Siatkarski wieczór w sali przy ulicy Głowackiego zaczął się od konfrontacji najlepszej drużyny sezonu 2018/2019, czyli Inter Partsu OSW Olsztyn z ekipą, która po zsumowaniu wszystkich spotkań zamyka ekstraklasową tabelę. Chemik AZS Olsztyn przed starciem z niekwestionowanymi liderami OLSA tak naprawdę nie miał nic do stracenia i mniej więcej do połowy pierwszego seta dotrzymywał kroku bardziej doświadczonym zawodnikom. Kiedy jednak Inter Parts „włączył” drugi bieg, siatkarska młodzież okazała się bezradna wobec siły ognia swoich boiskowych adwersarzy. Inter Parts zgodnie z przewidywaniami wygrał 2:0 (25:17; 25:15) i jak przystało na mistrza z przytupem zakończył sezon. MVP spotkania został rozgrywający „dominatorów” – Przemysław Polechoński.

Gepi Team, aby „rzutem na taśmę” awansować na pozycję wicelidera tabeli musiało wygrać za trzy punkty z Nocożercami i liczyć na potknięcie Rupi Team. Grający menager, czyli Paweł Polechoński od początku meczu z właściwą sobie charyzmą dopingował graczy tegorocznego beniaminka. Nocożercy wprawdzie walczyli, ale wobec zdeterminowanych siatkarzy Gepi de facto mieli niewiele do powiedzenia. Zwycięstwo Gepi 2:0 (25:20; 25:20) sprawiło, że przed meczem Rupi Team vs. Geoeexpert Sunbroker Team ekipa Pawła Polechońskiego zajmowała upragnione drugie miejsce w tabeli. MVP spotkania został Mateusz Grzywiński.

Siatkarze Rupi Team wiedzieli, że tytuł wicemistrzowski da im jedynie zwycięstwo w stosunku 2:0. Geoexpert Sunbroker Team postawił jednak twarde warunki i już po pierwszym secie było pewne, iż to Gepi Team uplasuje się tuż za plecami Inter Partsu. Rupi przegrywając pierwszego seta 21:25 zaprzepaściło niebywałą szansę i najogólniej mówiąc grało już tylko o honor. Ekipa Tomasza Pszczółkowskiego pokazała jednak charakter. Gracze Rupi szybko otrząsnęli się po przegranym secie i wygrali dwie kolejne partie 25:17 oraz 18:16 (w tie-breaku Geoexpert Sunbroker Team prowadził 14:11)! MVP spotkania został kierujący grą swojego zespołu, wspomniany powyżej Tomasz Pszczółkowski.

W ostatnim spotkaniu sezonu 2018/2019 pewne czwartego miejsca w tabeli Młode Wilki zmierzyły się z pewnym ósmego miejsca Michelin. Faworyzowane „wilki” to jednak bodajże najbardziej chimeryczna drużyna ekstraklasy, toteż wynik meczu pozostawał sprawą otwartą. Tym bardziej, że Michelin w ostatnim czasie niewątpliwie złapał wiatr w żagle. Michelin wygrał dość gładko 2:0 (25:17; 25:23) pokazując godny podziwu hart ducha. MVP spotkania został Marek Przybysz.

W dwóch zaległych spotkaniach Młode Wilki przegrały walkowerem 0:2 z Chemikiem AZS Olsztyn i wygrały 2:0 z Nocożercami.

Inter Parts OSW Olsztyn – Chemik AZS Olsztyn 2:0

Gepi Team – Nocożercy 2:0

Rupi – Geoexpert Sunbroker Team 2:1

Młode Wilki – Michelin 0:2

Chemik AZS Olsztyn – Młode Wilki 2:0 v.o.

Młode Wilki – Nocożercy 2:0 v.o.