OLSA II LIGA - adrenaline.pl TEAM MISTRZEM RUNDY ZASADNICZEJ!

Ostatnia kolejka rozgrywek OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przebiegała zgodnie z przewidywaniami. Faworyzowane drużyny wygrały, ustalając tym samym ostateczną kolejność po zasadniczej fazie rozgrywek. Za tydzień rozpoczynamy decydujące starcia!

Zespół adrenaline.pl TEAM w przeciągu całego sezonu zdaje się być najlepszą ekipą II ligi. Trudno było zatem przypuszczać, iż siatkarska młodzież zrzeszona w Super Vision Tempo 25 zagrozi swoim starszym kolegom. Istotnie stawiający pierwsze kroki na siatkarskich parkietach gracze mieli niewiele do powiedzenia w konfrontacji z kroczącym równym krokiem ku I lidze teamem. Faworyci po spotkaniu bez większej historii wygrali 2:0 (25:10; 25:10) i w spokoju mogli przygotowywać się do kolejnego meczu. MVP spotkania został rozgrywający Cezary Samul.

Toczący z DAP twardy bój o trzecie miejsce w tabeli Neotherm „skrzyżował rękawice” z Hardcore.pl. Podobnie jak we wcześniejszym spotkaniu teoretycznie silniejsza ekipa nie pozostawiła złudzeń swoim boiskowym rywalom. „Hardcorowcy” walczyli, ale wobec siły ognia Neotherm na dobrą sprawę niewiele mogli zrobić. Ostatecznie Neotherm wygrał 2:0 (25;18; 25:14), odskakując czwartej w tabeli drużynie DAP na trzy punkty. MVP spotkania został Dariusz Dąbrowski.

W drugim swoim spotkaniu wtorkowego wieczoru adrenaline.pl TEAM zagrało z mającą iluzoryczne szanse na awans do I ligi drużyną DAP. Tyle tylko, że adrenaline.pl  w żadnym wypadku nie zamierzało ułatwiać zadania ekipie Robert Liba, udzielając swoim przeciwnikom twardej lekcji siatkówki. Grający jak z nut siatkarze adrenaline.pl TEAM systematycznie powiększali przewagę i pierwszą partię wygrali do 9! W drugim secie scenariusz był podobny. DAP „cierpiało” we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i zdołało „ugrać” jedynie trzynaście punktów. Zwycięstwo faworytów oznacza, iż niniejsza drużyna jest już pewna awansu do I ligi. MVP spotkania został Marek Pietrusewicz.

Pozostający niejako w cieniu adrenaline.pl Janusze Siatkówki zagrali z Pogotowiem Nowak 24 h. Pierwsza partia tegoż spotkania nie zapowiadała większych emocji. Janusze konsekwentnie szli po swoje wygrywając premierowego seta 25:15. I kiedy wydawało się, że w drugim secie scenariusz będzie podobny to zmotywowani zawodnicy Pogotowia Nowak wyraźnie podnieśli swój poziom gry. Janusze popełniali błąd za błędem i dość nieoczekiwanie przegrali drugiego seta 23:25. W tie-breaku nie było już miękkiej gry. Janusze ponownie wrócili do dyspozycji z pierwszego seta, wygrywając dodatkową rozgrywkę do 11. MVP spotkania został Marek Kuhn.