OLSA II LIGA - ZACIĘTA WALKA O PODIUM!

W OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie pozostała już tylko jedna kolejka do zakończenia fazy zasadniczej sezonu 2018/2019. W miniony wtorek faworyci zgodnie wygrali swoje spotkania. Najciekawszym meczem kolejki bezsprzecznie było elektryzujące starcie DAP z Neotherm, z którego zwycięsko wyszli ci drudzy.

Siatkarska młodzież zrzeszona w Super Vision Tempo 25 w dalszym ciągu walczy o swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach OLSA. „Mali adepci siatkówki” zdają się być coraz bliżej w/w celu, ale w decydujących momentach wyraźnie brakuje im doświadczenia. Tym razem ich rywalami była ekipa Hardcore.pl, która pożegnała się już z szansami na pierwszą czwórkę. Najogólniej mówiąc nie był to dzień, a właściwie wieczór zespołu Super Vision Tempo 25. Młodzi zawodnicy nie potrafili nawiązać walki z „hardcorowcami”, którzy nad wyraz łatwo wygrali 2:0 (25:12; 25:11). MVP spotkania został Krzysztof Bezdziecki.

Przed spotkaniem adrenaline.pl TEAM z Pogotowiem Nowak 24 h powszechnie spodziewano się przekonywującego zwycięstwo tych pierwszych, którzy jedną nogą stoją już na pierwszoligowych parkietach. Pierwszy set z pewnością tylko to potwierdził. Grająca pewnie i skutecznie drużyna adrenaline.pl TEAM nie dała najmniejszych szans swoim boiskowych adwersarzom i zasłużenie wygrała 25:11. Ekipa Pogotowia Nowak 24 h nie zamierzała jednak poddać się bez walki i w drugim secie postawiła faworytom naprawdę twarde warunki. O losach drugiej partii zadecydowała emocjonująca końcówka, w której o włos lepszy okazał się nowy lider rozgrywek. MVP spotkania został Patryk Waś.

DAP i Neotherm posiadają już tylko iluzoryczne szanse na awans do I ligi. Teoretycznie jednak wszystko jest jeszcze możliwe, toteż konfrontacja pomiędzy rzeczonymi zespołami zapowiadała się wielce interesująco. Praktycznie przez całego seta zespoły szły łeb w łeb, ale gdy Neotherm objął prowadzenie 23:20, a następnie 24:21 wydawało się, że losy tejże partii są już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Zmobilizowany DAP walczył do końca i przy stanie 25:24 miał nawet piłkę setową! Przeciwnicy nie dali się jednak złamać i ostatecznie wygrali 27:25. Drugi set do złudzenia przypominał wcześniejszą partię. Z tą tylko różnicą, że prowadzący 24:21 Neotherm nie zdołał „dowieźć” seta do końca i tie-break stał się faktem. W nim Neotherm był już nie do zatrzymania. DAP w trzecim secie ugrał tylko 10 punktów i ostatecznie przegrał całe spotkanie 1:2. MVP spotkania został Piotr Skibiński.