OLFA II LIGA - OLSZTYŃSKIE WODOCIĄGI ROZBIŁY JONKOWO!

Walka o pierwszoligowe parkiety rozgorzała na całego. Po ostatniej kolejce rozgrywek OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie swoją supremację potwierdziły drużyny Zgody F.C. oraz Orlika Kieźliny. Największą sensację sprawiły jednak Olsztyńskie Wodociągi, które pokonały GLKS Jonkowo!

Piłkarski wieczór rozpoczęliśmy od prawdziwego trzęsienia ziemi. Skazywana na pożarcie ekipa Olsztyńskich Wodociągów podejmowała ligowego potentata, czyli GLKS Jonkowo. Andrzej Kochański i spółka de facto byli stuprocentowymi faworytami, toteż trudno było zakładać, że skądinąd ambitne Wodociągi będą w stanie cokolwiek „ugrać”. Przez trzydzieści minut przecieraliśmy oczy ze zdumienia, albowiem walczący o awans do I ligi piłkarze z Jonkowa aż czterokrotnie musieli wyciągać piłkę z siatki po uderzeniach swoich boiskowych rywali. Festiwal strzelecki rozpoczął w 11. minucie Krzysztof Bułakowski. Już sam fakt, że po pierwszej połowie prowadziły Olsztyńskie Wodociągi można było uznać za sporą niespodziankę, ale to co wydarzyło się w drugim kwadransie zszokowało wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili HWS Urania. Grająca niczym w transie ekipa Wodociągów dosłownie zdominowała GLKS. Kamil Jakobsze, Daniel Słomkowski i Mariusz Spychalski zapisali na swoim koncie po jednym trafieniu, a w bramce uwijał się Piotr Jastrzębowski zapewniając swojej drużynie bodajże najbardziej sensacyjne punkty w tegorocznych rozgrywkach. 4:0 dla Olsztyńskich Wodociągów!

Zmierzająca pewnym krokiem w stronę I ligi Zgoda, tym razem stanęła naprzeciwko pozostającej bez punktów drużyny Sprintu. Faworyt był tylko jeden, ale po tym co wydarzyło się w pierwszym meczu, należało zachować ostrożność w typowaniu końcowego zwycięzcy. Tym razem niespodzianki jednak nie było i to piłkarze Zgody cieszyli się z wywalczenia kolejnych trzech punktów. Dziewięć bramek faworytów (Łukasz Buder – 3, Grzegorz Łabędzki – 3, Cezary Korbus – 2, Mateusz Adamiec – 1) sprawiły, że Sprint będzie musiał jeszcze poczekać, aby po końcowym gwizdku unieść ręce do góry w geście zwycięstwa. Gwoli ścisłości należy jednak podkreślić, że tym razem outsiderzy II ligi zaprezentowali się całkiem nieźle. Świadczą o tym cztery bramki, które „wpakowali” silnej Zgodzie (Artur Kardaś – 2, Cezary Piotrak – 2).

W ostatnim meczu czwartkowego wieczoru Orlik Kieźliny mierzył się z najbardziej waleczną drużyną rozgrywek, czyli FS Group. Kieżliny spotkanie rozpoczęły tak jak przystało na wicelidera tabeli. Po pięknej indywidualnej akcji prowadzenie dał im w 3. minucie Sebastian Onufrienko. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie, chociaż okazji na zmianę wyniku, zarówno jednym jak i drugim nie brakowało. W drugiej części „walczaki” z FS Group ze wszystkich sił próbowali doprowadzić do wyrównania. I ta sztuka udała im się w 25. minucie za sprawą Mateusza Chmielewskiego. W końcowych fragmentach meczu więcej szczęścia było po stronie Orlika Kieźliny, który po golach Sebastiana Onufrienko i Wojciecha Olszewskiego (28. i 30. minuta) objął dwubramkowe prowadzenie. W ostatniej sekundzie rozmiary porażki zmniejszył na 2:3 Piotr Bartoszczyk.

Olsztyńskie Wodociągi – GLKS Jonkowo 4:0

Zgoda F.C. – Sprint 9:4

Orlik Kieźliny – FS Group 3:2