OLFA II LIGA - GLKS JONKOWO PIERWSZYM LIDEREM

Drugoligowcy wkroczyli do gry. Składająca się z siedmiu drużyn OLFA II liga 11 października zainaugurowała rozgrywki w sezonie 2018/2019. W pierwszej kolejce byliśmy świadkami trzech spotkań, a pierwszym liderem został GLKS Jonkowo.

Punktualnie o godzinie 20.10 na boisko wybiegły zespoły Zgody F.C. oraz Sprintu. Pierwsza połowa nie przysporzyła wielu emocji. Zawodnicy Zgody atakowali, ale grający z poświęceniem rywale nie dali wbić sobie piłki do bramki. Na pięć minut przed zakończeniem meczu był bezbramkowy remis. Worek z bramkami rozwiązał w 25. minucie Łukasz Buder, który po indywidualnej akcji dał prowadzenie zespołowi Zgody. Następnie było już znacznie łatwiej. Gole Cezarego Korbusa i Grzegorza Łabędzkiego ustaliły wynik meczu na 3:0 dla Zgody.

Spotkanie pomiędzy Orlikiem Kieźliny a FS Group zgromadziło bodajże najliczniejszą liczbę kibiców na trybunach. Występujący w poprzednim sezonie pod nazwą Jasam zespół z Kieźlin teoretycznie uchodził za faworyta tegoż spotkania. Przedmeczowe oczekiwania tym razem okazały się mieć potwierdzenie w boiskowej rzeczywistości. Dwie bramki Marcina Jurewicza i jedno trafienie Bartosza Jaskulskiego sprawiły, że trzy punkty powędrowały do podolsztyńskich Kieźlin.

Ostatnim meczem pierwszej kolejki było starcie Olsztyńskich Wodociągów z GLKS Jonkowo. Miłym akcentem poprzedzającym niniejsze spotkanie było wręczenie przez kapitana Olsztyńskich Wodociągów zespołowi z Jonkowa okazałego worka, a jakżeby inaczej z wodą. Potem jednak nie było już tak miło. Bramkarz Wodociągów dosłowne co chwilę musiał wyciągać piłkę z siatki. Łupem strzeleckim podzielili się: Andrzej Kochański - 4 trafienia, Marcin Pieczurczyk, Grzegorz Wojnowski – po 2 gole i Krzysztof Górzec (1). Imponujące otwarcie przez GLKS Jonkowo tegorocznych zmagań sprawiło, że tenże zespół potwierdził swoje aspiracje do awansu do I ligi.

Zgoda F.C. – Sprint 3:0

Orlik Kieźliny – FS Group 3:0

Olsztyńskie Wodociągi – GLKS Jonkowo 0:9