KOMUNIKAT Z DNIA 22.01.2018 R. - OLFA I i II LIGA

Milowy krok w walce o triumf w rozgrywkach zrobiła drużyna Falco. Po ciężkim boju trzy punkty na swoim koncie zapisali zawodnicy Milwaukee Team. W II lidze po emocjonującym meczu lider Milordtrans& Szkoła Ogryzek tylko zremisował swoje spotkanie, a w spotkaniu drużyn okupujących dolne rejony tabeli, ze zwycięstwa cieszył się Jasam. To bilans poniedziałkowej kolejki Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego.

W pierwszym meczu wieczoru Milwaukee Team pokonało zespół FC Dajtki I 4:2 (1:1). Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Dajtek, obejmując prowadzenie w trzeciej minucie po strzale Damiana Piwońskiego. Milwaukee odpowiedziało trafieniem Kamila Kępki, dającym remis po pierwszej połowie. W drugiej części na bramkę Pawła Ratusznego (23 minuta Milwaukee), celnym strzałem z rzutu karnego odpowiedział Mariusz Kaczmarczyk (27 minuta FC Dajtki). W końcówce skutecznie zagrało Milwaukee Team, które po trafieniach ponownie Pawła Ratusznego i Daniela Dębickiego odniosło dwubramkowe zwycięstwo.

Lider II ligi Milordtrans& Szkoła Ogryzek nie wykorzystał szansy na powiększenie przewagi nad konkurencją, tylko remisując 2:2 (1:0) ze Zgodą F.C. W pierwszej połowie byliśmy świadkami jednej bramki, którą dla lidera zdobył czołowy strzelec ligi Bartosz Kaczmarczyk. W 22 minucie, po zespołowej akcji do wyrównania doprowadził Mateusz Adamiec. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania prowadzenie Milordtrans& Szkole Ogryzek dało trafienie Kamila Słowickiego. Jednak radość lidera nie trwała długo. W kolejnej minucie bramkę na wagę remisu dla Zgody F.C. zdobył Krystian Oleszko.

Tempa nie zwalnia niekwestionowany lider rozgrywek, który po kolejnym zwycięstwie (bilans 9 wygranych i 1 remis!) jest coraz bliżej zapewnienia sobie mistrzostwa. Tym razem Falco mierzyło się z ostatnią drużyną tabeli Herz Olsztyn, zwyciężając 4:3 (2:0). Mimo, że spotkały się zespoły z przeciwległych biegunów tabeli mecz był bardzo zacięty i mógł się podobać oglądającym go kibicom. Smaczkiem meczu były pojedynki braci występujących w przeciwnych drużynach Bogdana (Falco) z Adamem i Dariuszem Ślimak (Herz). Pierwsze 20 minut to skuteczna gra Falco i ich prowadzenie 3:0, po bramkach Bartosza Piórkowskiego, Bogdana Ślimaka i Łukasza Wiktorowicza. W 23 minucie Adam Ślimak przywrócił nadzieję Herz, strzelając na 1:3. Na minutę przed zakończeniem skutecznie wykonany przez najlepszego strzelca rozgrywek Bartosza Piórkowskiego rzut karny w zasadzie zapewnił kolejną wiktorię Falco. W ostatnich 60 sekundach zryw Herz zaowocował bramkami Wojciecha Dubis i Filipa Francuza, zmniejszającymi rozmiary porażki.

W ostatnim spotkaniu wieczoru byliśmy świadkami rywalizacji drużyn okupujących dwa ostatnie miejsca drugoligowej tabeli. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Jasam, pokonując zespół FC Dajtki II 3:2 (1:1). W mecz lepiej weszli zawodnicy Dajtek, którzy już w 40 sekundzie po bramce Adama Raduchy objęli prowadzenie 1:0. W 11 minucie Jasam dopiął swego, a w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Wojciech Olszewski. W drugiej połowie Jasam poszedł za ciosem wychodząc na prowadzenie po trafieniu Grzegorza Goliaszewskiego. Po chwili notowaliśmy kolejny remis, a na listę strzelców wpisał się Piotr Ryński. W 25 minucie bardzo dobrze z rzutu wolnego uderzył Benjamin Borkowski, ustalając, jak się później okazało rezultat spotkania.

Milwaukee Team                – FC Dajtki I       4:2

Milordtrans&Sz. Ogryzek     – Zgoda F.C.      2:2

Falco                                     – Herz Olsztyn     4:3

Jasam                                   - FC Dajtki II          3:2