KOMUNIKAT Z DNIA 27.11.2017 R. - OLFA I i II liga

Dnia 27.11.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2017/18, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania,  trzy w I lidze i jedno w II i wszystkie przyniosły niesamowite emocje.

W pierwszym meczu kolejki Straż Pożarna odniosła kolejne zwycięstwo pokonując 3:2 (1:1) wyżej notowaną drużynę Milwaukee Team. Po pierwszej połowie, po bramkach Emila Misiornego i Łukasza Malanowskiego mieliśmy remis 1:1. W drugiej części po trafieniu Kamila Kulasa ponownie na prowadzeniu byli strażacy. Na 70 sekund przed końcem po drugim tego dnia trafieniu Łukasza Malanowskiego na tablicy wyników znowu widniał remis. Gdy wydawało się, że takim wynik mecz się zakończy, w ostatniej akcji, na trzy sekundy przed zakończeniem Kamil Kulas zdobył zwycięską bramkę dla Straży Pożarnej.

W drugim spotkaniu, po emocjonującym meczu lider rozgrywek drużyna Falco straciła pierwsze punkty w sezonie, remisując 3:3 z Fortuną. Po 12 minutach lider prowadził 2:0, po bramkach Mateusza Przytulskiego i Adama Woźniaka. Szczególnie drugie trafienie wywołało duże kontrowersje, ale jak się po meczu okazało gol był jak najbardziej prawidłowy. Chyba ta sytuacja wyzwoliła w zawodnikach Fortuny sportową złość, dzięki czemu po 25 minutach to oni byli na prowadzeniu 3:2. Strzelcami bramek byli: Adrian Szumilas, Piotr Kamiński i Paweł Oleśkiewicz. Falco kolejny raz udowodniło, że walczy do końca i na pół minuty przed upływem czasu do wyrównania doprowadził Bartosz Piórkowski.

W trzecim spotkaniu, jedynym drugoligowym, OIRP odniosło pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując 6:2 (1:1) drużynę FC Dajtki II. W mecz lepiej weszli zawodnicy Dajtek, którzy po trafieniu Piotr Skalskiego objęli prowadzenie 1:0. Przeciwnicy odpowiedzieli bramką Jerzego Akińczy, ustalając wynik pierwszej połowy. W drugiej części dużo skuteczniejszym zespołem było OIRP, które po golach Tomasza Kozaka, Konrada Symonajć, dwukrotnie Szymona Czyży i ponownie Jerzego Akińczy wysoko prowadziło. FC Dajtki stać było tylko na trafienie Adama Raduchy, zmniejszające rozmiary porażki.

W ostatnim spotkaniu wieczoru, po bardzo dobrym meczu LUK-CAR pokonał 7:4 (3:2) zespół FC Dajtki I. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy LUK-CAR, którzy pod koniec pierwszej połowy prowadzili 3:1. FC Dajtki nie poddawały się. Najpierw, jeszcze w pierwszej części zdobyli kontaktową bramkę, by w drugiej połowie, po dwóch kolejnych trafieniach objąć prowadzenie 4:3. Odpowiedź LUK-CAR była równie imponująca, do końca meczu zdobyli cztery gole, odnosząc w pięknym stylu zwycięstwo. Dla zwycięzców trzy bramki strzelił Andrzej Furgała (szczególnej urody trafienie z rzutu wolnego), dwie Paweł Rudziński, a po jednej Adam Łastowski i Łukasz Jędrzejewski. Dla FC Dajtek dwukrotnie trafiał Mariusz Kaczmarczyk, a po razie Mateusz Wasiak i Marcin Rojek.