Kom z dn. 06.02.2017 r. - OLFA - I i II liga

Dnia 6.02.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, jedno w I  i cztery w II lidze.

W pierwszym spotkaniu dnia, HERZ Olsztyn rozgromił drużynę ZSB Bursa 9 : 1 (1 : 0). W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka a strzelił ją Damian Rogalski dla HERZ. W drugiej części czwarty zespół tabeli urządził sobie prawdziwe strzelanie trafiając osiem razy i tracąc tylko jedną bramkę. Łupem strzeleckim podzielili się : Damian Rogalski, Mariusz Kotarski i Krzysztof Młodziejewski trafiali dwukrotnie, a po jednej bramce zdobyli Mariusz Nakielski i Jarosław Pożarowszczyk. Dla Bursy honorowe trafienie zaliczył Adam Moskalik.

W drugim spotkaniu, jedynym pierwszoligowców, po emocjonującym meczu, FC Dajtki I pokonały Miazgę Gutkowo 5 : 3 (3 : 1). Po pierwszej połowie po dwóch bramkach Daniela Piwońskiego i jednej Andrzeja Grablewskiego dla Dajtek i bramce Michała Ulaszewskiego dla Miazgi mieliśmy wynik 3 : 1. W drugiej połowie po dwóch trafieniach Szymona Chodora był remis 3 : 3. Końcowe fragmenty meczu lepiej rozegrali zawodnicy Dajtek, którzy po bramkach Marcina Moszczyńskiego i Mateusza Knifki cieszyli się ze zwycięstwa i awansu na fotel wicelidera rozgrywek.

W trzecim spotkaniu, lider II ligi zespół Alcar Renault po porażce w ostatniej kolejce powrócił na drogę zwycięstw pokonując 4 : 2 (1 : 2) drużynę FC Dajtki II. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się zawodnicy Dajtek, którzy po bramkach Pawła Cedrowskiego i Piotra Ryńskiego (w ostatniej sekundzie pierwszej połowy) i golu Cezarego Adamowicza dla Alcaru nieznacznie prowadzili. W drugiej części trafiał już tylko lider rozgrywek. Trafienia Krzysztofa Ruteckiego, Mateusza Guta i Jacka Łuczaka dały dziewiąte w sezonie zwycięstwo Alcar Renault.

W kolejnym spotkaniu, GLKS Jonkowo, po zaciętym meczu pokonał drużynę Medyków 5 : 3 (4 : 1). Mimo wysokiego prowadzenia 4 : 0 zawodników z Jonkowa, Medycy nie poddawali się doprowadzając do wyniku 3 : 4. W emocjonującej końcówce nie wykorzystali jednak dobrej okazji na doprowadzenie do remisu (strzał w słupek) i po chwili zostali skarceni golem zdobytym przez graczy z Jonkowa. Dla GLKS po dwie bramki zdobyli: Mariusz Krech i Marcin Pieczurczyk, a jedną Krzysztof Górzec. Dla Medyków trafiali : Jarosław Karowiec, Cezary Wieczorek i Damian Chojnowski.

W ostatnim spotkaniu dnia, wicelider tabeli OIRP, po bardzo wyrównanym meczu pokonał 2 : 1 (0 : 1) zespół CITI Handlowy. Niespodziewanie po pierwszej połowie prowadziła drużyna CITI, po bramce w ostatniej minucie pierwszej połowy z rzutu karnego zdobytej przez Daniela Kopera. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Konrad Symonajć. Mimo wielu sytuacji z obu stron wynik pozostawał bez zmian, głównie dzięki dobrym interwencjom bramkarzy. Dopiero na 25 sekund przed zakończeniem meczu bramkę dającą zwycięstwo, po indywidualnej akcji zdobył Marek Czarnigowski.

Wyniki wszystkich  spotkań z dn. 06.02.2017 r.:

HERZ Olsztyn            -           ZSB Bursa                    9 : 1

FC Dajtki I                 –          Miazga Gutkowo          5 : 3 (I liga)

Najskuteczniejsi strzelcy – I liga na dzień 07.02.2017 :

1.   Bartosz Piórkowski (Falco)                                  -           16 bramek

2.   Andrzej Furgała (LUK-CAR)                                 -           14 bramek

Kamil Kulas (Straż Pożarna)                               -           14 bramek

4.   Łukasz Malanowski (Milwaukee Team)               -           12 bramek

5.   Jakub Mosakowski  (Lambo Team)                     -           11 bramek

6.   Adrian Szumilas (Polpharma)                              -             9 bramek

7.   Bartosz Dobroński (Milwaukee Team)                 -             8 bramek

8.   Marcin Stadnicki (MPEC)                                      -             7 bramek

Szymon Chodor (Miazga Gutkowo)                     -             7 bramek

10.  Kacper Golks (MPEC)                                            -             6 bramek

Tomasz Jagielski  (Falco)                                      -             6 bramek

Najskuteczniejsi strzelcy – II liga na dzień 07.02.2017 :

1. Urbanowicz Łukasz (OIRP)                                  -           23 bramki
  2. Łuczak Jacek (Alcar Renault)                              -           15 bramek