Kom z dn. 12.01.2017 r. OLFA - II Liga

Dnia 12.01.2017 r. na boisku HWS „Urania” drugoligowcy rozegrali trzy spotkania w Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie.

Pierwsze spotkanie pomiędzy drużynami HERZ Olsztyn i OIRP zakończyło w wynikiem remisowym 2 : 2. Pierwsza połowa meczu, w której żadna z drużyn nie uzyskała zdecydowanej przewagi, zakończyła się wynikiem  bezbramkowym 0 : 0. Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia drużyny HERZ Olsztyn. Mocny strzał z dystansu Krzysztofa Młodziejewskiego wylądował w siatce rywali. OIRP odpowiedziało dwoma bramkami Marka Czarnigowskiego i Łukasza Urbanowicza. Końcowy wynik meczu ustalił Krzysztof Młodziejewski, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W drugim spotkaniu dnia, po równie zaciętym meczu, Medycy pokonali CITI Handlowy 3 : 2. Po pierwszych 15 minutach „lekarze” prowadzili 3 : 1. Bramki dla Medyków zdobyli Jarosław Karowiec, Marek Roszkowski i Tomasz Szychliński i Marek Jarząbek dla CITI Handlowy. W drugiej, bardzo wyrównanej połowie, padła jedyna bramka, której autorem był Daniel Koper dla CITI Handlowy.

W trzecim spotkaniu dnia,  spotkały się zespoły zajmujące pierwszą i trzecią lokatę w tabeli Alcar Renault i GLKS Jonkowo. Po emocjonującym  wyrównanym meczu zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł lider tabeli Alcar Renault pokonując rywali 1 : 0. Decydujące trafienie w pierwszej połowie meczu zaliczył Szymon Dubowski.

Najskuteczniejsi strzelcy – II liga na dzień 13.01.2017 :

1. Urbanowicz Łukasz (OIRP)                                    -           21 bramek
  2. Łuczak Jacek (Alcar Renault)                                -           11 bramek