Olsztyńska Liga Futbolu Amatorskiego I i II liga z dn. 09.01.2017

Dnia 09.01.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze.

W pierwszym meczu, jedynym drugoligowców, pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniósł zespół ZSB Bursa pokonując 4 : 2 (3 : 0) drużynę FC Dajtki II. Od początkowych minut meczu uwidoczniła się przewaga zawodników Bursy, którzy już po pierwszej połowie prowadzili 3 : 0 po dwóch bramkach Przemka Bandurskiego i jednym trafieniu Adama Moskalika. W drugiej części kolejną bramkę dla Bursy zdobył Kordian Sołtysik i zwycięstwo najmłodszej drużyny rozgrywek stało się faktem. W końcówce gole dla FC Dajtek zdobyli Grzegorz Szczęsnowicz i Łukasz Czarkowski, zmniejszając rozmiary porażki.

W drugim spotkaniu dnia, po zaciętym meczu Polpharma pokonała 5 : 2 (1 : 2) Miazgę Gutkowo. Po pierwszych 15 minutach zawodnicy z Gutkowa prowadzili 2 : 1 po bramkach Cezarego Korbusa i Bartosza Salwowskiego dla Miazgi i Adriana Szumilasa dla Polpharmy. W drugiej części gry, mimo wyrównanego spotkania gole strzelali już tylko zawodnicy wicelidera rozgrywek. Po dwa trafienia zaliczyli Piotr Kamiński i Paweł Oleśkiewicz.

W trzecim spotkaniu, stojącym na wysokim poziomie, spotkały się zespoły zajmujące pierwszą i trzecią lokatę w tabeli. Po emocjonującym meczu zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł lider rozgrywek Milwaukee Team pokonując 2 : 1 (1 : 0) Falco. Wynik spotkania, w 14 minucie otworzył Kamil Kępka. W 19 minucie bramkę wyrównującą dla Falco zdobył Michał Borowy. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania, zwycięskiego gola dla Milwaukee Team zdobył ponownie Kamil Kępka. Obok autora dwóch trafień na wyróżnienie zasługuje postawa bramkarza Kuba Zimowskiego, którego parady w wielu beznadziejnych sytuacjach uchroniły lidera od strat kolejnych bramek.

W czwartym meczu dnia, FC Dajtki I pokonały 3 : 1 (1 : 1) drużynę MPEC-u. Po pierwszej połowie po trafieniach Daniela Piwońskiego i Marcina Stadnickiego mieliśmy remis 1 : 1. W drugiej połowie lepszą skutecznością popisali się zawodnicy Dajtek, a trafienia Mateusza Wasiaka i Janusza Ordechy dały im awans na trzecią pozycję w tabeli.

W ostatnim spotkaniu dnia, LUK-CAR pokonał 3 : 1 (0 : 1) drużynę Lambo Team. Pierwsza połowa należała do zawodników Lambo, którzy po trafieniu Grzegorza Warcaby prowadzili 1 : 0. W drugiej części gry gole zdobywał tylko LUK-CAR. Najpierw, w 20 minucie wyrównującą bramkę zdobył Andrzej Furgała. Po kolejnych dwóch minutach prowadzenie dał strzał Daniela Dębickiego. Trzeciego gola przesądzającego o zwycięstwie LUK-CAR zdobył ponownie Andrzej Furgała. Było to już 11 trafienie Andrzeja w tym sezonie, który prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Wyniki wszystkich  spotkań:

Milwaukee Team        –          Falco                           2 : 1

FC Dajtki I                 -           MPEC                          3 : 1

Polpharma                 –          Miazga Gutkowo         5 : 2

LUK – CAR                 -           Lambo Team              3 : 1

ZSB Bursa                  –          FC Dajtki II                4 : 2 (II Liga)

Najskuteczniejsi strzelcy – I liga na dzień 10.01.2017 :

1.   Andrzej Furgała (LUK-CAR)                                -           11 bramek

2.   Łukasz Malanowski (Milwaukee Team)              -           10 bramek

3.   Jakub Mosakowski  (Lambo Team)                     -             8 bramek

Bartosz Dobroński (Milwaukee Team)                 -             8 bramek

5.  Bartosz Piórkowski (Falco)                                   -             7 bramek

Kamil Kulas (Straż Pożarna)                                -             7 bramek

Adrian Szumilas (Polpharma)                              -             7 bramek

8.  Tomasz Jagielski  (Falco)                                      -             5 bramek

Mateusz Przytulski (Falco)                                   -             5 bramek

Marcin Stadnicki (MPEC)                                      -             5 bramek

Najskuteczniejsi strzelcy – II liga na dzień 10.01.2017 :

1. Urbanowicz Łukasz (OIRP)                                  -           20 bramek
  2. Łuczak Jacek (Alcar Renault)                              -           11 bramek