Jesienne wydarzenia sportowe

W październiku i listopadzie w naszym mieście odbędą się cztery duże wydarzenia sportowe. Cykl imprez rozpocznie się w piątek 17 października Finałem Pucharu Polski w Piłce Wodnej. W sobotę 18 października w HWS Urania odbędzie się IX Olsztyński Festiwal Sztuk Walki. W weekend 25-26 października będziemy świadkami Finału Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach. Natomiast 6-7 listopada zapraszamy na II Miting Pływacki Olsztyn – Kaliningrad.

Sportowy maraton w Olsztynie otworzy Finał Pucharu Polski w Piłce Wodnej, który odbędzie się w dniach 17-18 października w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Aquasfera Galeria Warmińska”. W zawodach wezmą udział najlepsze zespoły z naszego kraju. Grupa A: ŁSTW Łódź, UKPW Legia Warszawa, WTS Bytom. Grupa B: DSW Waterpolo Poznań, Arkonia Szczecin, GKPW 59 Gorzów. Puchar Polski to ostatnia duża krajowa impreza kończąca sezon 2013/2014.  Zwykle wszystkie mecze wzbudzają w widzach duże emocje zwłaszcza, że często dopiero rzuty karne decydują o zwycięzcy.

Sobotni wieczór 18 października będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników sztuk walki. O godzinie 16:00 w Hali Urania odbędzie się IX Olsztyński Festiwal Sztuk Walki. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć 12 pokazów: taekwondo, judo, boks, zapasy, karate, kendo, wu shu, krav maga, aikido, brazylijskie ju jitsu, capoeira i MMA. Festiwal ma przede wszystkim charakter edukacyjny i stwarza szansę na porównanie w jednym miejscu i w jednym czasie wielu sztuk walki. Pokazy odbywają się na specjalnym podwyższeniu, towarzyszy im oprawa muzyczna i świetlna.

Na zakończenie maratonu imprez basen olimpijski w Olsztynie będzie świadkiem Finału Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach. Zawody rozegrane zostaną w ostatni weekend października. W imprezie przewidziano udział 450 zawodników z 35 klubów i z 20 państw. Wśród startujących są wielokrotni rekordziści i mistrzowie świata: Waleria Baronowska, Paweł Kabanov – Rosja, Cesare Fumarola - Włochy oraz polscy medaliści mistrzostw świata juniorów z roku 2014 – Amelia Pisarczyk – Nautilus Jastrzębie Zdrój (złota i srebrna medalistka) i Weronika Prentka – Citizen Poznań (srebrna medalistka). Państwa uczestniczące w Pucharze Świata: Białoruś, Litwa, Polska, Chiny, Niemcy, Columbia, Rosja, Czechy, Słowacja, Estonia, Słowenia, Finlandia, Ukraina, Francja, Włochy.

Na początku listopada w Olsztynie odbędzie się konferencja szkoleniowa trenerów pływania z  województwa warmińsko-mazurskiego i nauczycieli WF. Jednym z prelegentów będzie Otylia Jędrzejczak. Otylia odwiedzi również SMS w Olsztynie oraz poprowadzi warsztaty dla rodziców na temat motywacji zawodników do treningu. Kiedy trenerzy będą się szkolić, w Aquasferze GALERIA WARMIŃSKA zostanie rozegrany II Miting Pływacki Olsztyn-Kaliningrad (6-7 listopada). Zawody odbędą się w dwóch formułach: mecz pływacki Olsztyn - Kaliningrad dla zawodników licencjonowanych oraz zawody szkolne dla uczniów nie trenujących pływania wyczynowo (kategorie 11-13 lat, 14-16 lat, 17 lat i starsi).

Wszystkie sportowe wydarzenia poleca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Zapraszamy do kibicowania.

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl