XII edycja konkursu "Moje sportowe pamiątki"

Ruszyła XII edycja konkursu na eksponaty o tematyce sportowej, na które Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie oczekuje do 30 kwietnia 2019 r. Organizatorem konkursu „Moje sportowe pamiątki” jest  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W poprzednich jedenastu edycjach konkursu wzięło udział 110 osób, a Muzeum Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie wzbogaciło się o 1132 eksponaty o tematyce  sportowej. Wszystkie pamiątki można obejrzeć w siedzibie muzeum, mieszczącego się w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania (II piętro). Celem konkursów jest  zainspirowanie mieszkańców Olsztyna oraz Warmii i Mazur do twórczej aktywności oraz poszukiwania pamiątek sportowych, które wzbogacą nasze zbiory.

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” może wziąć udział każdy, kto przekaże do muzeum pamiątkę związaną ze sportem. Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty i trofea, ale też inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów czy stowarzyszeń.

Eksponaty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Muzeum Sportu do 30 kwietnia 2019 r. Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody w postaci  książek o tematyce sportowej i wydawnictw albumowych. Przewidziane są również nagrody-niespodzianki.
Bliższych informacji o konkursie można zasięgnąć w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 44 (tel. 89 533 17 47, 519 566 849), a także w poniższych linkach, gdzie znajduje się regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

Regulamin: KLIK

Formularz zgłoszeniowy: KLIK