Komunikat

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że z dniem 12 grudnia 2017 roku zostanie czasowo wyłączona z eksploatacji część basenowa obiektu przy ul. Mariańskiej w Olsztynie. Jedynym i absolutnie priorytetowym determinantem tej decyzji jest kwestia bezpieczeństwa użytkowników basenu, a w tym przypadku nie ma mowy o podjęciu jakiegokolwiek ryzyka.

Każdy obiekt miejski jest pod nieustannym nadzorem służb technicznych, a pierwsze symptomy znacznego pogorszenia stanu technicznego części basenowej budynku przy ul. Mariańskiej zauważono w lipcu tego roku. W trybie pilnym podjęto działania mające na celu usunięcie problemu przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości pracy pływalni, w sposób który nie stanowiłby niedogodności dla użytkowników.

Wszelkie, zgodne ze specjalistyczną technologią, interwencje doraźne nie przyniosły określonego efektu, a stan uszkodzonych elementów nie pozwala na dalszą, bezpieczną eksploatację obiektu. Ostatecznie 4 grudnia 2017 roku otrzymaliśmy niezależną ekspertyzę firmy W-ART Centrum Zabezpieczeń Budowli, która w jednoznaczny sposób postuluje wdrożenie procesu naprawczego. Co nastąpi natychmiast po zakończeniu procesu przetargowego.

Jednocześnie informujemy, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby w efekcie tej decyzji w żaden sposób nie ucierpiał interes zorganizowanych grup i indywidualnych użytkowników pływalni – po reorganizacji grafików pozostałych obiektów ich sportowo-rekreacyjna aktywność będzie kontynuowana na innych pływalniach miejskich: przy al. Piłsudskiego oraz przy ul. Głowackiego.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl