Prudel/Kujawiak w Olsztynie z najlepszym wynikiem sezonu!

Para Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak zakończyła już zmagania w FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017. Polacy okazali się najlepszym duetem z naszego kraju w całym turnieju, finalnie plasując się na piątym miejscu. W walce o półfinał ORLEN Team musiał już uznać wyższość łotewskiej dwójki Plavins/Regza.

Na początku spotkania ćwierćfinałowego obie dwójki grały zrywami, co chwila odbierając sobie prowadzenie. Inicjatywa delikatnie należała jednak do Łotyszy, którzy zaczęli uciekać z wynikiem (8:5). Polska dwójka spokojnie odrabiała straty, a asem serwisowym Prudla wyrównała po 10. Rywale cały czas próbowali uciec z wynikiem, ale kontra Kujawiaka oraz błąd Łotyszy sprawiły, że to ORLEN Team był na prowadzeniu 15:14. Polacy nie utrzymali go jednak długo, a przez swoje błędy stracili kontakt punktowy z Łotyszami, którzy odskoczyli na 18:15 i skutecznie przejęli inicjatywę na boisku, wygrywając seta 21:17.

Polacy nie najlepiej otworzyli kolejną odsłonę, ale gdy straty osiągnęły poziom czterech punktów (6:10), zaczęli powoli wracać do skutecznej gry. Jeden moment i kolejne kontry biało-czerwonych wyrównały stan seta na 12:12. Polacy grali zrywali i po dobrych akcjach, seryjnie popełniali błędy (16:13). Prudel z Kujawiakiem zmniejszyli starty do minimum, ale nie zdołali już powalczyć o więcej i rywalizacja zakończyła się w dwóch setach.

Plavins/Regza (LAT) – Prudel/Kujawiak (POL) 2:0 (21:17, 21:19)

Źródło: pzps.pl