Turniej tenisa stołowego w ramach 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - WYNIKI

W niedzielę 15.01.2017 r. w sali OSiR przy ul. Głowackiego odbył się turniej tenisa stołowego w ramach 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawie 70 osób przyszło by wspomóc szczytny cel zawodów.

Do turnieju zgłosiło się 38 zawodników w kat. „Open”, 15 zawodników w kat. +50, 13 juniorów i trzy kobiety. Rywalizacja sportowa była jak zwykle interesująca i stała na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej prestiżową kategorię Open wygrał Czarek Bossowski, który w finale pokonał 3 : 0 (8,9,9) Tomasza Goliana. Trzecie miejsce, po emocjonującym meczu zajął Radosław Krasicki po zwycięstwie 3 : 2 nad Michałem Ogrodniczakiem. Wśród weteranów najlepszy okazał się Grzegorz Gumiński pokonując w finale Dariusza Bartychę 3 : 0. Kategorię juniorów wygrał Kuba Klimczewski, po zwycięstwie nad Grzegorzem Rabijem 3 : 1. Wśród kobiet najlepszą okazała się Anita Rutkowska.

Jedynym warunkiem uczestnictwa było wrzucenie dowolnej kwoty do puszek wolontariuszy. Zawodnicy i kibice nie żałowali na ten cel i każdy obecny na sali nosił na piersi logo orkiestry, a naklejaniem serduszek i zbieraniem datków zajmowała się siedmiolatka Julia Wawrzyniak, przy okazji najmłodsza uczestniczka turnieju.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.